9 viisi, kuidas just SINA saad vabatahtlikuna aidata

Loomakaitse toob üle Eesti kokku erineva tausta, huvide ja oskustega inimesed, kes on kõik ühtemoodi olulised suuremate eesmärkide elluviimiseks. Siin on peamised viisid ja võimalused, kuidas just sina vabatahtlikuna aidata saaksid.

1. Võida südameid fotograafiaga

Kui omad kaamerat ja kirge fotokunsti vastu, oleks meil tarvis just sinu abi, et kodu otsivaid loomi pildistada ja neile seeläbi uued omanikud leida. Sina saad püüda imelisi kaadreid ja loom hiljem netiavarustes südameid võita. Win-win! Fotograafitöö on ülimalt tore viis loomadega suhtlemiseks. Ning nähes, kuidas just sinu tehtud kassipilt viis nurrumootori kokku oma uue peremehega, näed ka oma töö suurepäraseid vilju.

2. Räägi lugusid disainiga

Selle asemel, et vabal ajal sugulastele disainitöid teha, anna parem oma portfooliole megalaeng heategevusliku tööga! Tervitame soojalt häid kujundajaid, kes aitaks jutustada loomade lugusid vingete visuaalide kaudu.

Peamisteks kujundustöödeks on brošüürid, plakatid, flaierid, bännerid, kuid loomulikult on sul võimalus kaasa rääkida ka suuremates projektides ja meie visuaalses identiteedis laiemalt – mida iganes soovid.

3. Ühenda loomasõpru tõlkides

Fluent in English? Говоришь по-русски? Nüüd saad oma sõnaosavust rakendada, toomaks kokku eri keelt kõnelevad loomakaitsjad ja -sõbrad üle kogu Eesti. Just hea tõlkija on see hädavajalik liim, et me kõik üksteist mõistaksime. Tõlkimist võivad vajada loomakaitsega seonduvad uudised, teated ja pöördumised ametiasutuste poole, samuti hädajuhtumid, kirjad ja sündmuste ülevaated. Ning kui oled meister kopikirjutamises, saad ka särada blogis ja sotsiaalmeedias!

4. Kingi elu käsitööga

Olenemata sellest, kas kood, tikid, maalid, voolid, meisterdad ehteid või leidsid Pinteresti avarustest mõne veelgi moodsama käsitööviisi – nüüd saad oma osavad näpud just loomade aitamiseks tööle panna.

Vabatahtlikuna saad sa oma käsitööd annetada heategevusliku müügi tarbeks, mille toel abistatakse ja ravitakse hätta sattunud loomi ning korraldatakse teavitustööd.  Samuti saab tubli käsitööline soovi korral ise üritustel osaleda ning oma tööd ka seeläbi reklaamida.

5. Murra vegantoidu müüte

Kui sa tead, kes on Sandra Vungi, ning leiad, et sinu toidukunst on täitsa “Jah see on vegan!” grupi tasemel, ootame sind appi ürituste tarbeks vegantoitu valmistama. Nii saame inimestele näidata, et ka loomaarmastus käib kõhu kaudu.

Sul pole tarvis muud, kui oma kööki, taimseid koostiosi ning näpuotsaga armastust, mida toidu sisse puistata. Sarnaselt käsitööle võimaldab toiduvalmistamine ka erinevatest üritustest osa võtta ning inimestega suhelda (loe: oma toidu kohta komplimente kuulda).

6. Esinda meid üritustel

Isegi kui sa toidu- ega käsitöökunsti ei valda, ootame sõbralikke ja reipaid vabatahtlikke esindama ELS-i erinevatel üritustel, mille eesmärk on teavitada inimesi loomade olukorrast ning tutvustada eetilise loomapidamise ja loomasõbraliku tarbimise põhimõtteid.

Üritustel osalemine on ideaalne viis oma suhtlusoskuse lihvimiseks ja esinemisjulguse kogumiseks. See on ka parim võimalus uusi tutvusi luua ning loomade hääl tõesti kuuldavaks teha.

7. Ava uksed hoiukoduna

Üks tänuväärseimaid vabatahtliku töid on pakkuda abivajavatele loomadele ajutist hoiukodu. Kasuvanemaks hakates oled sa tõeline elupäästja nende lemmikute jaoks, kes on kehvadest tingimustest teel päris oma koju.

Investeerides pisut aega ja kannatust, näed, kuidas looma tervis ja tuju paraneb, kuidas ta õpib inimesi (taas)usaldama ning jagab sinuga oma tänutunnet. Kui sul endal juba mõni loom on, teeb uus mängukaaslane tallegi kindlasti rõõmu.

Sina valid, kui kauaks loom sinu juurde saab jääda, mitmele loomale hoiukodu pakud ning kas klapid pigem kassi, koera või mõne muu tegelasega. Soovi korral katame kõik looma kulud meie.

8. Abista autojuhina

Kui sulle meeldib autoga sõita (või sõidad palju olude sunnil) ning sa ei põe, kui tagaistmelt mõne karvakese või käpajälje leiad, ehk on roadtripid loomadega just sinu pärusmaa?

Kuna loomakaitsjate tegevus toimub üle kogu Eesti, on autojuhtide panus loomakaitsjate töösse hindamatu. Just tänu sulle ja su neljarattalisele jõuavad loomad õigeaegselt kliinikusse või uude koju, samuti saad sa toimetada loomadele toitu või abistada ürituste korraldamise juures. Sõidukulud saame hüvitada meie.

9. Päästa maailma kontrollkäikudega

Ja viimaks! Kui sa oled tulihingeline loomakaitsja ning soovid teha veelgi rohkem, et abivajavaid lemmikuid päästa, on meil sulle just õige väljakutse: hädajuhtumite kontrollija.

Kaebuse laekudes võtame me ühendust sinu kui n-ö loomadetektiiviga, et sa külastaksid asukohta ja kaardistaksid olukorra. Kontrollkäikudel võid käia üksi või koos sõbraga, kulud hüvitame meie. Sinu “esmaabikarpi” võiks kuuluda viis asja:

  • baasteadmised loomadega seonduvatest probleemidest
  • suhtlusoskus, et koguda infot naabritelt või loomaomanikult
  • hea pingetaluvus
  • auto
  • kaamera

Kontrollkäikude vabatahtlikud on tõelised superkangelased, kes vähendavad maailmas valitsevat ebaõiglust drastiliselt. Kui soovid muuhulgas arendada oma pingetaluvust, reageerimisoskust ja julgust, on see kindlasti midagi sulle.

Andes rikkamaks, hakka vabatahtlikuks!

Loodame, et leidsid siit nimekirjast ühe või mitu tegevust, mille kaudu meiega ühineda. Vabatahtliku töö on suurepärane viis, kuidas oma elu rikastada, ning ühiskonda samm-sammult hoolivamaks muuta. Oled meie hulka väga-väga teretulnud!

Täida vabatahtlikuks astumise avaldus siin >>

Kui sul tekkis lisaküsimusi, võta julgelt ühendust meie koordinaatori Kelliga: kelli@loomakaitse.ee