Koolitused

Kutsuge meid külla loomadest rääkima! Kirjuta: info@loomakaitse.ee Pakume koolitusi teemadel: Kuidas hoolitseda pisi- ja eksootiliste loomade eest? Räägime nii merisigadest, küülikutest, deegudest kui ka teistest pisinärilistest ja eksootilistest loomadest. Kuidas...

Kutsuge meid külla loomadest rääkima!

Kirjuta: info@loomakaitse.ee

Pakume koolitusi teemadel:

Kuidas hoolitseda pisi- ja eksootiliste loomade eest?

Räägime nii merisigadest, küülikutest, deegudest kui ka teistest pisinärilistest ja eksootilistest loomadest. Kuidas lõigata küüsi? Kas peaks puhastama oma lemmiku kõrvu? Milliseid pidamistingimusi pisi- ja eksootilised loomad nõuavad? Millised on kõige levinumad haigused? Vastused saavad nii need kui ka paljud-paljud teised küsimused. Loeng lõpus teeme üheskoos toreda viktoriini. Kaasa anname osalejatele infovoldiku Kuidas hoolitseda pisi- ja eksootiliste loomade eest?”. 

Loeng sobib lastele 5 – 12. klass ja täiskasvanutele.

 

Loomade (üld)vajadused. Varjupaigas vabatahtlikuks olemine. Kasside imeline maailm ja nende heaolu.

Interaktiivne loeng on välja töötatud eri vanuses noortele (lasteaialapsed vanuses 5- ja 6aastased, 1.–3. ja 4.–6. klass).

Loeng käsitleb loomade põhivajadusi, vabatahtlikuna tööd varjupaigas ja seda, mida peaks teadma enne looma adopteerimist. Tähelepanu on kasside maailmal ja muu hulgas sellel, kuidas kassid suhtlevad, kuidas väljendab kass oma rahulolu ja mida väljendab kass saba võnkumisega. Räägitakse ka kasside ja koerte vaimse ja füüsilise heaolu edendamisest ning antakse kaasa lihtsate massaaživõtete soovitused, mida igaüks saab kassi või koeraga kodus kasutada.

Interaktiivne loeng sisaldab loengut, keskustelu ja ülesandeid.

 

Lemmikloomad 1 – 3 klass

Loengu eesmärk on tutvustada õpilastele lemmikloomapidamise (loomaga koos elamise) põhitõdesid. Räägime kuidas lemmiklooma tuleks sülle võtta, nii et ta haiget ei saaks ja tal mugav on. Samuti arutleme lastega selle üle, kas lemmikloomade pidamine on raske, milliseid tingimusi loomale pakkuda tuleb, et tal oleks hea elu ja liigiomased vajadused rahuldatud. Lisaks toome välja kohalikus omavalitsuses kehtestatud lemmikloomade pidamise tingimused ja ka nende tagajärjed. Et tuua välja hooletu lemmiklooma pidamise tagajärjed, siis tutvustatame varjupaikade, steriliseerimise/kastreerimise põhimõtteid ja räägitakse lemmiklooma võtmist varjupaigast