Tänasel ülemaailmsel loomade päeval kuulutab Eesti Loomakaitse Selts (ELS) 18. aastat järjest avatuks aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi. Kõik on kutsutud andma oma hääle oktoobrikuu jooksul.
„Kõige loomasõbralikuma teo valimise eesmärgiks on tunnustada neid, kes on loomi hädas märganud ja andnud oma panuse nende aitamiseks. Samuti juhtida seesugustele heategudele tähelepanu ja näidata nendega eeskuju. Kõige loomavaenulikuma teo valimisega soovime, aga tähelepanu tõmmata ühiskonnas olevatele probleemidele, mis on loomadega seotud ja mis näitavad inimeste negatiivset suhtumist endast nõrgematesse,” kommenteerib ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu.
Eestis aset leidnud kõige eeskujulikumast ja kõige enam taunitavast loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud tegudest valis ELSi meeskond välja kummaski kategoorias 5 tegu, millest omakorda valisid organisatsiooni liikmed ja vabatahtlikud välja kolm. Loomakaitsjad saatsid avalikule hääletusele järgnevad teod:
Kõige loomasõbralikuma teo kandidaadid:
- Rimi loobumine puurikanade munade müügist
- Kuuuurija ja Katrin Lusti poolt kassi- ja koeravabrikute uurimine ning avalikustamine
- Pärnu koolipoisid päästsid kassipoja
Kõige loomavaenulikuma teo kandidaadid:
- Huntide negatiivse kujundi levitamine
- Treppoja kutsikavabrik
- Häädemeestel lämbusid kassipojad purgis
Oma hääle saab anda loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma teo kandidaatidele oktoobrikuu jooksul Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehel. Novembris kuulutatakse välja kaks kõige enam hääli saanud lugu.
Hääletada saab siin: https://loomakaitse.ee/haaleta-mis-on-2018-aasta-koige-loomasobralikum-ja-loomavaenulikum-tegu/
Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.
Lisateave:
Geit Karurahu
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
+372 55505009
geit.karurahu@loomakaitse.ee
Riigikogu PEAB seadustama loomade väärkohtlejatele karmimad karistused.