Märtsis saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 253 teadet. Kõige enam teateid saabus üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade ja väärkoheldud loomade kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate juhtumite lahendamiseks märtsis kokku 15 pöördumist, neist 10 Veterinaar- ja Toiduametile, 3 kohalikele omavalitsustele, 1 Keskkonnainspektsioonile ja 1 Keskkonnaametile.
Märtsis hüvitas ELS 27 hüljatud, vigastatud ja väärkoheldud looma raviarveid ning muid veterinaarseid protseduure (steriliseerimine, kastreerimine, kiibistamine, vaktsineerimine) ja sellega seotud kulutusi (loomatoit ja -tarbed) 1659,93 euro ulatuses. Abi said koerad, kassid, hamstrid, tšintšiljad, tuvi ja pasknäär.
Meedia kajastas seltsi toimetusi ja sõnavõtte märtsis 25 korral. Teemadest leidsid kõige enam kajastust Eesti Loomakaitse Seltsi soovitus eelistada vabalt või mahepidamisel peetavate kanade mune või taimset toitu, et parandada munakanade pidamistingimusi Eestis, aga ka Eesti Loomakaitse Seltsi poolt Paljassaarest päästetud deegude koju jõudmise blogi.
Märtsis alustasime munakanade teavituskampaaniaga. Meie soovitame eelistada vabalt või mahepidamisel peetavate kanademune, et parandada munakanade pidamistingimusi Eestis ja toituda tervislikumalt.
16. märtsil alustasime koostööd kasutatud riietepoega Musta Kiisu kirbukas. Müüme poes soodsate hindadega nii loomatarbeid (kaelarihmad, koerakombekas) kui ka inimestele sobivat (seelikuid, pükse, kleite, kampsuneid, salle, mütse, kotte). Seltsi boksist nr 47 ostetud kaupadelt saadud tulu on suunatud hättasattunud lemmik- ja metsloomade aitamisse.
29. märtsil leidis aset Eesti Loomakaitse Seltsi kohtumine Veterinaar- ja Toiduameti loomakaitse valdkonna eest vastutavate ametnikega. Arutati läbi erinevaid loomakaitsealaseid murekohti Eestis ning lepiti kokku paremini toimivas koostöös.