4. korruselt alla kukkudes vaagnaluu murdnud kassipreili Simona lugu

8-kuuse Simona leidsid möödujad ööl vastu 7.maid Tartus ühe 4-korruselise maja juurest abitult lamamas. Abivalmis möödujad pöördusid koheselt Tartu Loomade Varjupaiga poole, kes toimetasid kassi Tartu Maaülikooli Kliinikumi arstide hoole...

8-kuuse Simona leidsid möödujad ööl vastu 7.maid Tartus ühe 4-korruselise maja juurest abitult lamamas. Abivalmis möödujad pöördusid koheselt Tartu Loomade Varjupaiga poole, kes toimetasid kassi Tartu Maaülikooli Kliinikumi arstide hoole alla. Seal võeti ühendust Eesti Loomakaitse Seltsiga (ELS). Kuna nooruke kass allaandmise märke ei ilmutanud, otsustati ühiselt, et tehakse kõik võimalik kassikese päästmiseks.

Paari päeva pärast leidis omanik oma lemmiku kuulutuse järgi üles, aga kuuldes vigastustest ja oletatavast ravikulude suurusest, otsustas ta Simonast loobuda. Raske otsuse põhjuseks oli ka asjaolu, et omanik oli välistudeng, kes pidi 13. mail tagasi koju sõitma. Operatsiooni vajava lemmiku transportimine teise riik oleks olnud sisuliselt võimatu. Sellest tulenevalt loovutas ta kassi Eesti Loomakaitse Seltsile. 13. mail oli kass operatsiooniks piisavalt heas seisundis ja talle tehti keerukas vaagnaluu operatsioon.

Tänase seisuga taastub leebe ja uudishimulik kassineiu Simona ELS-i hoiukodus. Paranemine võtab mitmeid nädalaid aega, kuid veterinaaride sõnul on paranemislootus hea, kuna Simona on noor ja lõikus kulges plaanipäraselt. Operatsiooni ning kliinikus veedetud 1,5 nädala maksumuseks kujunes ELSile 842 eurot.

Kuna meie võimekus aidata hättasattunud loomi sõltub peamiselt heade inimeste ja ettevõtete annetustest, siis siinkohal palume inimestel, kel on soovi ja võimalust toetada Simona ravikulude hüvitamist, teha annetus märksõnaga „Simona“ Eesti Loomakaitse Seltsi kontodele: SEB pangas EE791010002019856000; Swedbankis EE332200221041248998. Täname kõiki abistajaid ja toetajaid ning hoiame teid Simona käekäiguga kursis!

Armsale kassipreilile soovime aga kiiret paranemist ja saadame teele palju paisid ning häid soove!

Leave a Reply