ELSi teated: Kass Maša vajab abi

06.03.2012 Kass Maša vajab me toetust. Katsumusterohke minevikuga armas kassike haigestus hoiukodus ootamatult peale vaktsineerimist ning on nüüd võitlemas oma elu eest. “Peale seda kui Mašake keeldus mitu päeva söögist...

06.03.2012

Kass Maša vajab me toetust. Katsumusterohke minevikuga armas kassike haigestus hoiukodus ootamatult peale vaktsineerimist ning on nüüd võitlemas oma elu eest.

“Peale seda kui Mašake keeldus mitu päeva söögist joogist, viisime ta arsti juurde kontrollimisele. Talle tehti röntgen, vereproov, ultraheli ning jäeti tilguti alla. Diagnoositi pankreatiit ning ka maksanäitajad olid mitu korda lubatust kõrgemad. Olukord oli tõsine.

Kassike on nüüd neli päeva veetnud kliinikus tilguti all, ööseks oleme viinud ta hoiukodusse vältimaks liigset stressi. Võitlus on raske ja võimalik paranemine pikaldane, aga olemas siiski reaalne võimalus terveks saada. Kaela juurest paigaldati kassi söögitorusse šunt, läbi mille peab teda toitma ja jootma.

Enne praegust hoiukodu elas Maša oma leidja-proua juures, kes teda majutas paneelmaja vahekoridoris pimedas transapuuris kaks aastat järjest. Kass kaalus 8 kilo kui ta hoiukodusse viisime ja nii atrofeerunud lihastega ei suutnud alguses isegi tooli peale hüpata. Üsna varsti aga tuuseldas ta juba mööda oma mänguhiirte ja pallikestega ringi ning vallutas ka kapipealsed.

Maša on suurepärase kannatliku ja lõbusa loomuga  kassike, kes kaua aega oodanud päris oma kodu ja me üritame teha kõik selleks, et ta selle võimaluse ka saaks. Aidake meil teda aidata!”

Lisainfo: kasskoduootel[ät]gmail.com

Toetad Masa ravi kandes Eesti Loomakaitse Seltsi kontodele SEBpangas 10002019856000 või Swedbankis 221041248998 annetuse märksõnaga “Aitan Masat”.

Leave a Reply