Euroopa Liit keelab loomadel testitud kosmeetikatoodete müügi

Alates käesoleva aasta 11.märtsist ei tohi Euroopa Liidus enam kaubelda selliste kosmeetikatoodete ja nende koostisosadega, mida on testitud loomade peal. Sellekohase kinnituse läkitas hiljuti loomkatsete vastastele lobiorganisatsioonidele ELi tervisevolinik Tonio...

Alates käesoleva aasta 11.märtsist ei tohi Euroopa Liidus enam kaubelda selliste kosmeetikatoodete ja nende koostisosadega, mida on testitud loomade peal. Sellekohase kinnituse läkitas hiljuti loomkatsete vastastele lobiorganisatsioonidele ELi tervisevolinik Tonio Borg.

Loomakaitsjate ja teiste loomtestitud kosmeetikatoodete vastaste organisatsioonide ning tootjate murranguline võit tähendab, et alates 11. märtsist peab kosmeetikatoodete ja nende koostisosadega Euroopa Liidus kauplev ettevõtja garanteerima, et kaubeldavaid aineid pole loomade peal katsetatud mitte kuskil maailmas. Keeld puudutab kõiki kosmeetikatooteid, sealhulgas hügieenivahendeid ja ilutooteid seebist hambapastani.

Eesti Loomakaitse Seltsi juht Evelyn Valtin usub, et keeld saadab tugeva sõnumi kogu maailmale toetamaks julmusevaba ilu. “Eesti Loomakaitse Selts on vastu katsetele, mis viiakse läbi teaduslikult tähtsusetul eesmärgil või ainete testimiseks, mis pole loomade või inimeste tervise seisukohast olulised, näiteks nagu kosmeetikatooted,” kinnitas Eesti Loomakaitse Seltsi üldjuht Evelyn Valtin.

Loomkatsete vastast võitlust juhtiv Ühendkuningriigi Vivisekstisoonivastane Ühendus (BUAV) on koostöös eetilisele ilule pühendunud tootja The Body Shopiga aluse pannud mitmetele loomkatsete vastastele kampaaniatele, k.a. “Öelge „EI“ julmal teel valmistatud kosmeetikatoodetele” (http://nocruelcosmetics.org), kuhu said toetusallkirju anda ka Eesti kodanikud.

Euroopa Liidu territooriumil toodetava kosmeetika ja selle koostisosade testimine loomadel on keelatud alates 11. märtsist 2009. Siiski, enamus masstootmises olevaid ning selvekauplustes müüdavaid tooteid on loomadel testitud, kuna on toodetud väljaspool Euroopa Liitu. Näiteks Hiinas on kosmeetikatoodete testimine loomadel kohustuslik.

 

Loe lisa:

http://www.loomakaitse.ee/?q=node/1081 

http://www.loomakaitse.ee/?q=katseloomad 

http://www.loomadenimel.org

Leave a Reply