Europarlamenti pürgijate seas on tänavu Eestis vaid 5 loomade heaolu eest seista lubavat saadikukandidaati

Loomade heaolu eest on tõotanud seista Euroopa Parlamendi saadikukandidaatide seast Eesti 88st kandidaadist vaid 5. Eesti Loomakaitse Seltsi poolt 25. aprillil saadetud tõotusele on tänaseks alla kirjutanud üksikkandidaadid Kristiina Ojuland...

Loomade heaolu eest on tõotanud seista Euroopa Parlamendi saadikukandidaatide seast Eesti 88st kandidaadist vaid 5. Eesti Loomakaitse Seltsi poolt 25. aprillil saadetud tõotusele on tänaseks alla kirjutanud üksikkandidaadid Kristiina Ojuland ja Indrek Tarand, Marianne Mikko Sotsiaaldemokraatidest, Marko Kaasik Eestimaa Rohelistest ning Mart Nutt Isamaa ja Res Publica Liidust.

Tõotus on osa Euroopa Liidu juures tegutseva lobiorganisatsiooni Eurogroup for Animals algatatud kampaaniast, mille eesmärk on viia loomade heaolu küsimused Euroopa Parlamendi valimiste keskmesse ning julgustada Euroopa kodanikke valima kandidaate, kes muu hulgas ka loomakaitset oluliseks peavad.

Tõotuse juures kirjeldatud ja muutusi vajavad valdkonnad hõlmavad elusloomade transporti, loomkatseid, eksootiliste loomade kaubandust, lemmikloomade aretust, rahvusvahelist kaubandust, liiduülest loomade heaolu raamseadust, suurenenud teadlikkust ning loomade kui tunnetamisvõimeliste olendite tunnustamist.

Eesti Loomakaitse Selts soovitab anda valimistel oma hääl sellele kandidaadile, kes jagab Sinuga sarnaseid väärtusi.

Leave a Reply