HÄÄLETA 2020. aasta loomasõbralikum ja -vaenulikum tegu

Seoses ülemaailmse loomakaitsepäevaga 4. oktoobril, korraldab Eesti Loomakaitse Selts (ELS) juba 20. aastat järjest kõige loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma teo valimist. Hääletada saab terve oktoobrikuu jooksul. Novembris kuulutame hääletuse tulemuste põhjal...

Seoses ülemaailmse loomakaitsepäevaga 4. oktoobril, korraldab Eesti Loomakaitse Selts (ELS) juba 20. aastat järjest kõige loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma teo valimist. Hääletada saab terve oktoobrikuu jooksul.

Novembris kuulutame hääletuse tulemuste põhjal välja kaks kõige enam hääli saanud tegu: 2020. aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo.

Sorry, there are no polls available at the moment.

 

Sorry, there are no polls available at the moment.

 

Loomasõbralikuma teo kandidaadid:

Politsei- ja Piirivalveameti ja Päästeameti tubli töö hädas loomade aitamisel.

Politseinikud ja päästjad on sellel aastal, tegelikult juba varemgi, jäänud silma äärmiselt hooliva käitumisega loomade suhtes. Nad märkavad neid, kes on hädas ja aitavad. Mõnikord lausa riskivad oma eludega, et päästa neljajalgsete elu. Mitmed kiisupojad on päästetud põlengust, hulkuvad loomad on ohtlikest olukordadest toimetatud varjupaika, merisiga on päästetud metsast jne. Eesti Loomakaitse Seltsil aitasid politseinikud kätte saada kassi, kelle omanik oli viidud haiglasse ja nurrumootor oli jäänud mitmeteks päevadeks üksi koju.

Mõned näited:  www.facebook.com/lounaprefektuur/photos/, www.facebook.com/lounaprefektuur/photos/, www.facebook.com/lounaprefektuur/photos/, www.facebook.com/lounaprefektuur/photos/, www.facebook.com/laaneprefektuur/photos/, lemmikloom.delfi.ee/kass/foto-politsei-paastis-kassipoja-teelt?id=90267593lemmikloom.delfi.ee/kass/fotod-paastjad-toid-tulest-valja-vastsundinud-kassipojad?id=91177033

 

Riigikogu liikme Andrei Korobeiniku algatus muuta loomakaitseseadust.

Sellel suvel uuris Riigikogu liige Andrei Korobeinik oma sotsiaalmeedia lehel inimestelt milliseid muudatusi vajab loomakaitseseadus. Kogus kokku ka inimeste ja organisatsioonide ettepanekud. Eelnõu on plaanitud esitada Riigikogule sügisel.

Rohkem informatsiooni: www.pealinn.ee/newset/andrei-korobeinik-loomapiinamise-eest-tuleb-rangemalt-karistada-n257224, parnu.postimees.ee/7034993/andrei-korobeinik-eesti-seaduste-silmis-vordub-loom-teleriga

 

Maanteeameti tegevused, mis on aidanud kaasa metsloomade turvalisuse tagamisele.

Maanteeamet on sellel aastal võtnud sõna metsloomade teeületuste teemadel ja juhtinud tähelepanu sellega seotud probleemidele. Kevadel alustas amet kampaaniaga “Mõnikord on parim suhe kaugsuhe”, mille eesmärk on juhtida liiklejate tähelepanu sellele, mida teel olles jälgida ning kuidas teha kõik endast olenev, et kokkupõrget ulukiga vältida. Lisaks sai uus Tartu mnt lõik metsloomade teeületusalad, mis peaksid tagama kõigi ohutuse.

Mõned näited: www.err.ee/1136610/loomad-ja-autojuhid-on-tartu-maantee-metsloomade-teeuletusala-hasti-vastu-votnudwww.mnt.ee/et/galeriid/kampaania-monikord-parim-suhe-kaugsuhe

 

Loomavaenuliku teo kandidaadid:

Hiiumaa vallametnik tappis haamriga noore rebase.

Võigas juhtum toimus augusti lõpus Kärdlas Sadama 15 asuvas Kerttu spordipoes.  Spordipoe uks oli lahti ja järsku jooksis rebasekutsikas sellest sisse, tema kannul Hiiumaa valla haldusjuht Toomas Vannas. Mehel oli seljas lühikeste varrukatega T-särk, käes töökindad ja ämbritaoline anum. Vannase sõnul tuli ta rebast püüdma. Loom jooksis rataste taha peitu ja püüdmine polnudki nii lihtne. Ametnik palus naistelt mingit kasti, kuhu saaks kinnipüütud looma panna. Poeruumides on ka väike rataste remondiruum, kuhu kutsikas ootamatult lipsas. Mees viibis koos rebasega kinnises ruumis ligikaudu viis minutit. Siis kostus ruumist rebasekutsika haledat niuksumist. Kinnises ruumis toimunu oli suur šokk kõigile poes viibijatele. Umbes kümne minuti pärast avanes uks ja Vannas väljus ruumist, verine rebasekutsika laip kastis. Temast jäi maha verine haamer ja vererada. Tapatöö tagajärjed tuli töötajatel koristada. Verepritsmeid oli igal pool ja verine taparelv sealsamas.

Tekst ja allikas: rohe.geenius.ee/rubriik/uudis/loomakaitse-liit-suudistab-kardla-vallaametnikku-rebasekutsika-haamriga-tapmises/

 

Noored mängisid Paides siiliga jalgpalli ja tapsid ta julmal viisil.

Augusti lõpus ringles sotsiaalmeedias video, kus oli näha, et noored taovad jalaga kerratõmbunud siili. Videos oli näha, et tegevus toimus Paides. Noored poisid löövad tugevalt siili nagu oleks tegemist jalgpalliga. Video edastati ka Paide noorsoopolitseinikule, kes noormehed ära tundis ja asjaga edasi tegeleb. Lisaks oli siilile pärast piinavat mängu peale pandud metallist trellid ja talle jalgadega otsa hüpatud.

Tekst ja allikas:  www.ohtuleht.ee/1010688/video-johker-paides-mangisid-noored-siiliga-jalgpalli

 

Haapsalu mees tappis eriti jõhkral moel oma kassi.

Aprillikuus sattus mees filmima, kuidas tema naaber üritas lõpetada oma kassi eluküünalt. Kahjuks see tal lõpuks ka õnnestus.

Naaber kirjeldas juhtunut nii: „Lugu juhtus Räägu tänaval, Haapsalus ajaliselt juba 21.04.2020, kui kell 10:15 oli kuulda meeletut kisa, mis ei olnud üldse nagu kassi kisa. Meie koer läks hulluks ja jooksis naabriga külgneva aia äärde. Ei olnud saada aru, mis toimub. Toas olevad kassid kähisesid ja käisid turris karvaga toas ringi ning kõik loomad olid sellise imeliku käitumisega, mida polnud varem juhtunud. Vaadates ringi märkasin naabrit toimetamas omas aias ja nagu videost näha, siis võttis ta oma lemmiklooma Miki sülle ja tõstis tünni, kus kastmisvesi ning hakkas kassi uputama. Sai küünistada ja kass võitles kõvasti kisa järgi, aga kuna ta ei uppunud, siis hakkas naaber haamriga teda taguma – 10 korda kokku.”

Tekst ja allikas: online.le.ee/2020/07/20/haapsalu-mees-tappis-eriti-johkral-moel-oma-kassi/

2 Comments
  1. HELGI andreson

    Mul on lihtsalt kahju,et meil on nii palju sadiste.

  2. Liivia Malken

    Kõik teod on jubedad aga rebase surmajale annaks andeks.

Leave a Reply