Käpavigastuse tõttu hüljatud heasüdamlik kassipoiss Kurru on uue kodu ootel

09.11.2012 Tallinnas otsib kodu pooleteiseaastane kassipoiss Kurru, kelle eelmine omanik hooletusse jättis, märgates, et loom on vigastatud. Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) toel on kassike nüüd vajaliku arstiabi saanud ning otsib uut ja armastavat...

09.11.2012

Tallinnas otsib kodu pooleteiseaastane kassipoiss Kurru, kelle eelmine omanik hooletusse jättis, märgates, et loom on vigastatud. Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) toel on kassike nüüd vajaliku arstiabi saanud ning otsib uut ja armastavat kodu.

17. septembril tuli ELSile teade, et Kalamaja elanik Anatoli on oma vigastatud kassi jätnud õigeaegse ravita ning tal puudub huvi ka kassile veterinaarabi pakkuda. Murest teatanute sõnul oli kassil esimene vasak käpp vigastatud. Samad inimesed võtsid loomakese oma hoole alla ja käisid temaga ka loomade kiirabi kliinikus. Seal tuvastati Kurru-nimelisel isasel kassil esimese vasaku käpa küünar-ja kodarluu murd. Kass vajas operatsiooni, mille maksumuseks kujunes 350 eurot. 

Operatsioon teostati 21. septembril ja kulud (350 eurot) tasus ELS. Kass taastub praegu hoiukodus. Ootamatult hakkas oma kassi aga tagasi nõudma senine omanik Anatoli, kes nägi, et võõra raha abil on loom tervenemas. 

Kuna ELS tegi politseile avalduse seoses looma suhtes toime pandud lubamatu teoga, nõudis selts nüüd ka kassi äravõtmist seniselt omanikult. 10. oktoobril alustas politsei väärteomenetlust. Ühtlasi andis politsei ELSile loa kassile uus kodu otsida.

Kurru on elavaloomuline ja mänguhimuline noor kass. Ta koduneb kergesti ja oskab kasutada liivakasti. Kogemus on näidanud, et ta seltsib hästi ka teiste mitteagressiivsete ja sõbralike kassidega. Kurru on kastreeritud, vaktsineeritud ning saanud kirbu- ja ussirohtu. 

Kurru võib vajada siiski veel üht operatsiooni. Novembri keskpaigas otsustatakse, kas tuleb teostada uus operatsioon, et eemaldada poldid ja traadid, mis sai luumurru parandamiseks paigaldatud. 

Kassi operatsiooniravi ja hooldust on võimalik toetada, tehes annetuse Eesti Loomakaitse Seltsi kontodele SEB pangas 10002019856000 ja Swedbankis 221041248998 märksõnaga “Kurru”. ELS tänab kõiki abistajaid!

Kui Sinu südames ja kodus on kohake just sellisele triibulisele marakratile, siis palun võta ühendust e-mailil info@loomakaitse.ee või telefonil 55562606.

Leave a Reply