Konverentsil tutvustab oma tööd loomapolitsei

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) ja Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti poolt korraldatud Rahvusvahelisel loomakaitse konverentsil tutvustab oma tööd Šotimaa loomapolitsei. Lisaks räägitakse eksootiliste loomade kaubandusest, metsloomade rehabilitatsioonist, murelike lemmikloomade aitamisest ja...

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) ja Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti poolt korraldatud Rahvusvahelisel loomakaitse konverentsil tutvustab oma tööd Šotimaa loomapolitsei. Lisaks räägitakse eksootiliste loomade kaubandusest, metsloomade rehabilitatsioonist, murelike lemmikloomade aitamisest ja Ukraina loomakaitsjate tööst.

Konverentsil üles astuv loomapolitseinik Mike Flynn alustas oma tööd 35 aastat tagasi Society for the Prevention of Cruelty to Animals juures. Mike pani alguse salapolitsei üksusele, mis tegeleb organiseeritud koerte võitluste, mäkrade peibutamise, kutsikavabrikute jms vastu võitlemisega. Flynn on algse Links Groupi asutajaliige (uurib seost loomade ja inimeste väärkohtlemise vahel), praegune Edinburghi loomaaia teadus- ja eetikakomitee liige. Sõltumatu väline loomade heaolu nõustaja Šotimaa suurima teadusliku loomauuringute ettevõtte heaolu- ja eetikakomitees. Ta on aidanud õigusaktide rakendamisel Jerseys, Põhja- ja Lõuna-Iirimaal, Kanadas ja Kataloonias.

Lisaks Mikele on võimalus konverentsil kuulata ja kohtuda ka kõrgelt hinnatud bioloogi ja zooloogi Chris Draperiga. Draper on vangistuses peetavate metsloomade heaolu valdkonna juhtiv ekspert, kellel on 20-aastane kogemus mittetulundusühendustes loomakaitsesektoris. Ta on töötanud juhtivatel ametikohtadel, mis on puudutanud loomade heaolu teadust, kaitsealade toimimist ja loomade heaolu eest seismist. Hetkel juhib ta organisatsiooni Performing Animal Welfare Society Ameerika Ühendriikides. Lisaks on töötanud fondis Born Free ja Vega uuringutes. Draper kuulub mitmesse ühingusse ja kommiteesse. Konverentsil räägib Draper eksootiliste loomade kaubandusest ja metsloomade päästmisest.

Eesti tunnustatud spetsialistid on seekord esindatud Tiina Toometi näol. Ta on Tiina Toometi kliiniku asutaja ja loomaarst, kes on oma kliinikut pidanud juba 30 aastat. Veterinaariat asus ta õppima 1978. aastal. Tiina on juba aastaid olnud abiks nii nõu kui ka jõuga paljudele loomakaitse organisatsioonidele, sealhulgas ka Eesti Loomakaitse Seltsile. Suve hakul korraldas ELS Toometiga koostöös Kihnus hulkuvate kasside steriliseerimise ja kastreerimise aktsiooni. Tiina Toomet on Eesti üks tuntumaid loomaarste. Tiina tutvustab konverentsil kuidas aidata murelikke koeri ja kasse.

Ukrainas toimuvast annab ülevaate Natalie Sorokoput, kes on loomakaitses tegutsenud juba 13 aastat. Lisaks tegutsemisele kahes organisatsioonis on Natalie juhtinud erinevaid suuremaid projekte, mis on olnud seotud loomade steriliseerimise ja kastreerimisega, haridusega, annetuste kogumisega, uute kodude otsimisega, ta on aidanud korraldada seminare varjupaikades, teistes MTÜ-des, omavalitsustes ja politseis. Natalie on ka kirjutanud raamatu “Ema, ma tahan koera!”.

Osalema on oodatud kõik, kellele pakub huvi loomakaitse valdkond ja selle arendamine või kes kodus loomi peab. Tegu on hea võimalusega saada uusi teadmisi ja kuulata teiste kogemusi.

Registreerumine ja rohkem informatsiooni: https://loomakaitse.ee/konverents2022/

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet tegutseb 1940. aastast. Ameti tegevusvaldkonnaks on keskkonna- ja looduskaitse korraldamine ning kommunaalvaldkonda kuuluvate avalike teenuste osutamine Tallinnas, lähtudes soodsa elukeskkonna tagamise eesmärgist ja säästva arengu põhimõtetest. 

Lisateave:

​Geit Karurahu

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

​+372 55505009 

geit.karurahu@loomakaitse.ee

Hellika Landsmann

Peaspetsialist

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet

Hellika.Landsmann@tallinnlv.ee

Leave a Reply