Linnupojad: „Aitäh, et hoolid, aga me ei vaja abi!”

Linnupojad võivad esmapilgul tunduda abitud, kuid tegelikult on neil tugev elutahe ning kõrgemalt hoitakse neil silm peal ja kõht täis. Eesti Loomakaitse Selts (ELS) ja Metsloomade Taastuskeskus (Imeloomade Selts MTÜ)...

Linnupojad võivad esmapilgul tunduda abitud, kuid tegelikult on neil tugev elutahe ning kõrgemalt hoitakse neil silm peal ja kõht täis. Eesti Loomakaitse Selts (ELS) ja Metsloomade Taastuskeskus (Imeloomade Selts MTÜ) tuletavad meelde, et linnupojad ei vaja meie abi.

Kätte on jõudnud aeg, kus uued sulelised ilmakodanikud asuvad tutvuma maailmaga väljaspool pesa. Mõni neist jätab oma kakerdava olekuga ja kohevate udusulgedega haavatava mulje. Tegelikult nad seda ei ole, linnupojad on väga südikad. Samuti hoiavad pisikestel silma peal nende vanemad, kes on valmis neid ohtude eest kaitsma, “ lisas ELS-i otsese abistamise juht Carol Liaks.  Mõned linnupojad lahkuvadki pesast enne, kui nad lennata oskavad. Näiteks kajakapojad, keda võib nüüd juba tänavatel paterdamas näha.

Saatuslikuks võib linnupojale saada loodusest eemaldamine või tõstmine kohta, kus teda vanemad enam ei leia. Kui linnupoeg paterdab ohtlikus kohas, siis võib tõsta ta lähedal asuvale rohelisele alale või kohta, kus on vähem ohte. Liiga kaugele ei tohi linnupoega viia, sest vanemad ei pruugi siis enam temani jõuda,” kommenteeris Metsloomade Taastuskeskuse juhatuse liige Katrin Kivi.

Metsloomale ja linnule on kõige rohkem stressi tekitav olukord just inimesega kokkupuutumine. Inimesed on nende jaoks hirmsad ja tähendavad ohtu ning nii see nende jaoks peabki olema. Mida rohkem me metsloomi ja linde katsume ning endaga harjutame, seda väiksem on tõenäosus, et nad jäävad looduses ellu. Seega tasub vältida igasugust kontakti loomadega, kes ei ole loodud inimesega koos elama. Samuti on Eestis keelatud metsloomade ja lindude loodusest eraldamine. Seda tohivad teha vaid ametnikud ja MTÜ-d, kellel on vastav luba antud. 

Eesti Loomakaitse Selts ja Metsloomade Taastuskeskus kutsub üles hoidma meie looduse loomi austades nende privaatset ruumi. Lisaks tuletavad meelde, et abituna näivad pojad ei vaja meie sekkumist. 

 

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

 

Metsloomade Taastuskeskus (Imeloomade Selts) on 2010. aastast tegutsev metsloomade/lindude ja eksootiliste loomade taastuskeskus.

 

Lisateave:
​Geit Karurahu
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
​+372 55505009 
geit.karurahu@loomakaitse.ee

Leave a Reply