Kassid

Tundsid ära oma uue pereliikme?  TÄIDA SOOVIAVALDUS SIIN    


Tundsid ära oma uue pereliikme? 

TÄIDA SOOVIAVALDUS SIIN


 

 

 • Kusti ♂ sünniaeg 2008

  Kusti ♂ sünniaeg 2008

  Kass Kusti on üks õnnelikest kassidest, kes oma hulkuriteel sattus kokku Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikuga. Kohtusid nad Lõuna-Eestis, kui Kusti hakkas üha rohkem aega veetma vabatahtliku maja juures. Kusti on sündinud 2008. aastal ja on seega küpses eas härrasmees, kes oli kohe esimesest kohtumisest äärmiselt sõbralik ja otsis inimese lähedust. Vaatamata oma kõrgele eale on Kusti väga mänguhimuline, kuid seevastu heade kommetega kass. Ta mõistab suurepäraselt, et toas ei ole viisakas kräunuda ja samuti on tal oskus kasutada liivakasti. Tasuks soovib Kusti lähedust ja paisid. Sülle tuleb härra aga ainult siis, kui tal selleks tuju tuleb, seega suurt sülekassi Kustist loota ei ole. Autosõit ei paku talle samuti suuremat naudingut ja oma rahulolematust väljendab ta vägagi häälekalt. Selle heastab Kusti oma sõbraliku oleku ja armastusega nii inimeste, teiste kasside kui ka koerte vastu.
 • Liisu ♀ sünniaeg 2017

  Liisu ♀ sünniaeg 2017

  Liisu on kolme-nelja aastane kassipreili, kes tuli Eesti Loomakaitse Seltsi hoole alla aprilli alguses Kuusalu kassikolooniast. Liisu on väga kodu hoidev kass. Ta mängib ise mänguasjadega ja meelsasti noorte kassidega, tormavad mänguhoos mitmekesi mööda tubasid ringi. Päeval leian teda aeg-ajalt voodist padja pealt magamas. Seega armastab ta sooja ja mugavat pesa ning muidugi maitsvaid maiuspalasid.
 • Maia ♀

  Maia ♀

  Hoiukodus ootab päris oma perekonda üks väikest kasvu vapper kassike Maia, kellest on aja pikku saanud väga armas inimese sõber.Kassitüdruk Maia jõudis meieni raskes seisus. Ta tuli kassikolooniast suure jalahaava ja põletikuga, alakaalulisena, parasiitide all kannatades ning pidi esimese nädala kliinikus veetma ja mõneks ajaks isegi oma uhkest karvkattest loobuma. Ilmselt oli raske elu muutnud kassikese väga alandlikuks. Ta ei ründa ega küünista, ta lihtsalt väriseb ja hingeldab, kui tal on hirm.Kuid üks eripära on Maial algusest peale olnud – ükskõik, kui väga ta kardab, ta ei suuda vastu panna paidele.Kui algul varjus Maia nädalaid voodi all ja kapi taga ning põrnitses kõiki altkulmu, siis paari paari kuu möödudes julges ta hakata magama päevasel ajal elutoas. Nüüdseks on Maia juba nii palju sotsialiseerunud, et lubab isegi võõrastel endale pai teha ja ei jookse ära. Kasukas on juba peaaegu sama uhke kui enne, kuid see kord ilma pulstideta, sest Maia laseb ennast ka kammida. Ta käib seda lausa lunimas ja viskab selili, et ikka kõhu alt ka kammitaks!Koeri kardab Maia väga. Lapsi ta talub hästi, kui nad talle haiget ei tee. Pole teada, kas kiisu teiste kassidega kokku sobiks, arvestades tema alandlikku loomust. Tegelikult ta armastab seltskonda ja kui ta üksi jätta, hakkab ta sageli kurvalt näuguma.Maia suur kirg on väikeste pehmete pallidega mängimine. Ta tuiskab palli järel mööda tube ringi vahel veerand tundi, nii et igavust ta ei kurda.Pikalt kestnud nälja tõttu ei oska kassike siiani ise oma toiduvajadust reguleerida. Ta tahaks koguaeg süüa, ükskõik kui palju. Seetõttu on vaja, et omanik hoiaks ise kontrolli. Kuna Maial on krooniline soolte põletik, siis aga tohib ta vaid kindlas koguses ravitoitu süüa ja mitte midagi muud. Lisaks sellele vajab kassike iga päev probiootikumi. Ja nii kogu elu.Maia sobib pereliikmeks Sulle siis, kui oled väga teadlik, järjekindel ja soovid heategevusse põhjalikult panustada, sest päris terveks ei saa Maia kunagi ning ka kammimist vajab ta iga päev.
 • Must ♀ sünniaeg 03.2021

  Must ♀ sünniaeg 03.2021

  Sõduripoisid leidsid sõjaväelinnakust kiisupere ja palusid ELSi abi, et nad linnakust erru saata. Pisike sõdurkiisu on otsimas oma inimest, kellega missioonile minna. Must tüdruk on veel veidi kahtlustav kõigi suhtes. Tema usalduse võtmiseks tuleb veidi rohkem vaeva näha nagu ühe tõeslise sõduriga ikka.
 • Kilbik ♀ sünniaeg 03.2021

  Kilbik ♀ sünniaeg 03.2021

  Sõduripoisid leidsid sõjaväelinnakust kiisupere ja palusid ELSi abi, et nad linnakust erru saata. Pisike sõdurkiisu on otsimas oma inimest, kellega missioonile minna. Kilbik on julge tüdruk, kes toidu eest võideldes viskab taldrikule kõhuli. Inimestega vajab ta veel natukene harjumist, kuid iga päevaga on arengut märgata!
1 Comment
 1. Olga Novikova

  Tere. Meil kadus must kass Mustamäel 20 septembris. Otsime teda.

Leave a Reply