Pressiteade: Ära hülga oma lemmikut, küsi abi!

Viimastel nädalatel on erilist tähelepanu pälvinud kurvad lood omaniku poolt hüljatud lemmikloomadest. Mida peaks tegema inimene, kes mingil põhjusel soovib oma loomast loobuda – kuhu pöörduda, kes aitab? Põhjuseid miks...

Viimastel nädalatel on erilist tähelepanu pälvinud kurvad lood omaniku poolt hüljatud lemmikloomadest. Mida peaks tegema inimene, kes mingil põhjusel soovib oma loomast loobuda – kuhu pöörduda, kes aitab?

Põhjuseid miks looma omanikud otsustavad oma lemmiku hüljata on erinevaid. Tihti ei saada oma loomaga enam hakkama – lemmiku pidamine osutub liiga kulukaks või loom kasvab üle käte. Võib ka juhtuda, et omanik tüdineb loomapidamisest või erinevatel põhjustel ei ole tal seda võimalik enam teha. Olgu see põhjus missugune tahes, kindlasti ei tohiks probleemi lahenduseks olla looma metsa viimine, tänavaposti külge jätmine, vaimselt ja füüsiliselt terve looma eutaneerimine loomakliinikus või veel hullem lemmiku omavoliline hukkamine. Seda eriti nüüd, kus Eestis on kümneid organisatsioone, kes loomi aitavad,” lisas ELS-i otsese abistamise juht Carol Liaks. 

Looma suhtes on õiglane, ja loomulikult ka tekkivate süümepiinade vältimiseks on kõige mõistlikum, otsida loomale uus kodu. Tänapäeva sotsiaalmeedia annab meile palju võimalusi informatsiooni levitamiseks. Nii on nt Facebookis võimalik erinevates gruppides otsida oma lemmikule uut omanikku. Tuleb varuda vaid veidi kannatust, sest uue kodu otsimine võib aega võtta. Tõsi, tuleb kasvatada ka paks nahk, kuna selline postitus võib tekitada inimestes pahameelt, mis kajastub postituse kommentaarides. Kindlasti tasub pöörduda Varjupaikade MTÜ poole, sest meil on spetsiaalselt sellisteks juhtumiteks Koduotsija programm ja kui muul moel ei õnnestu loomale kodu leida, saame vaba koha olemasolul ka varjupaika võtta,” märkis Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks. Lisaks varjupaigale on loomi abistavaid organisatsioone veel, kes võivad aidata lemmikule kodu otsida.

Eesti Loomakaitse Selts ja Varjupaikade MTÜ kutsuvad kõiki loomaomanikke, kes on lemmikuga hädas või soovivad neist loobuda, üles enne tegutsemist küsima nõu. Seda saab teha ELS-i infoliinil 5267117 või saab ühendust võtta lähima varjupaigaga, mille leiab siit: https://www.varjupaik.ee/varjupaigad või kohaliku omavalituse leheküljelt.

 

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Varjupaikade mittetulundusühing loodi 2007. aasta alguses. Varjupaikade MTÜsse on koondunud seitse kodutute loomade varjupaika üle Eesti: Läänemaa, Pärnu, Tallinn, Valga, Viljandi, Virumaa ja Võru. Oleme oma tegutsemisaja jooksul saatnud uutesse kodudesse 13 000 looma.

Lisateave:
​Geit Karurahu
Eesti Loomakaitse Selts
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
​+372 55505009 
geit.karurahu@loomakaitse.ee

Triinu Priks 
Varjupaikade MTÜ 
üldjuht 
+372 5046102 
triinu@varjupaik.ee

Leave a Reply