Pressiteade: Eesti Loomakaitse Selts kutsub kodanikke valima aasta kõige loomasõbralikumat ja –vaenulikumat tegu

Ülemaailmse loomade päeva puhul kuulutas Eesti Loomakaitse Selts 4. oktoobril avatuks lõppeva aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi – sedapuhku 14. aastat järjest. Kui eelnevatel aastatel oleme esitanud hääletamiseks...

Ülemaailmse loomade päeva puhul kuulutas Eesti Loomakaitse Selts 4. oktoobril avatuks lõppeva aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi – sedapuhku 14. aastat järjest.

Kui eelnevatel aastatel oleme esitanud hääletamiseks omalt poolt valiku loomasõbralikest ja –vaenulikest tegudest, siis sel aastal kaasame kodanikke konkursis osalema päris algusest peale: kuni 30. novembrini saavad saata kõik inimesed enda arvamuse 2014. aastal Eestis aset leidnud kõige positiivsemast ja kõige negatiivsemast loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud teost. Lugusid oodatakse e-postiaadressile 2014@loomakaitse.ee või Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) kodulehele www.loomakaitse.ee/tegu2014/. 1.-31. detsembrini saab samal veebiaadressil ka hääletada enim saadetud lugude seast enda arvates kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo poolt. Jaanuari alguses kuulutab ELS välja kaks kõige enam hääli saanud lugu.

„Kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo valimine kutsub inimesi meiega kaasa mõtlema, millised juhtumid Eestis viimasel aastal aset on leidnud. Kutsub rohkem märkama enda ümber abi vajavaid loomi, ennetama loomade väärkohtlemist ja harib mitmes mõttes: seab eeskujud, keda järgida, ja õpetab, mis on meie ühiskonnas taunitud ning millised võivad olla tagajärjed,“ usub igal tööpäeval ELS-i infotelefonile vastav hädajuhtumite projektijuht Maaja Mäll.