Pressiteade: Laupäeval tähistatakse ülemaailmset loomade päeva heategevusliku kogupereüritusega

4. oktoobril tähistavad aianduskeskuses Hortes ülemaailmset loomade päeva Eesti Loomakaitse Selts, Tallinna Keskkonnaamet, koeraspordiklubid, kassikaitseorganisatsioonid ja teised loomasõbrad koos oma lemmikutega. Kella 12-15 ajal toimuva ürituse eesmärgiks on propageerida lemmikutega...

4. oktoobril tähistavad aianduskeskuses Hortes ülemaailmset loomade päeva Eesti Loomakaitse Selts, Tallinna Keskkonnaamet, koeraspordiklubid, kassikaitseorganisatsioonid ja teised loomasõbrad koos oma lemmikutega.

Kella 12-15 ajal toimuva ürituse eesmärgiks on propageerida lemmikutega tegelemist ja loomapidamiskultuuri arengut Eestis keskendudes eelkõige loomade tervisele ja heaoluteemadele. „Eesti Loomakaitse Seltsil on plaanis üritusel välja kuulutada ka aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo konkursi algus, mille käigus kogume inimestelt 31. novembrini selleks erinevaid lugusid. Konkurssi on traditsiooniks läbi viia juba 14. aastat,“ ütles Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Hellika Landsmann lisades: „Koha peal tutvustame ka mitmete kodu otsivate kasside ja koerte lugusid, räägime Tallinna Keskkonnaametiga koerte ja kasside kiibistamise vajalikkusest ning avame Horteses kogumiskasti hüljatud lemmikutele hästi säiliva toidu ja loomatarvete annetamiseks. Annetuskast jääb keskuse sissekäigu juurde püsivalt.“

„Näitamaks, mida kõike on võimalik oma lemmikuga aktiivseks ja tervislikuks eluks ette võtta, astuvad Koeraspordiklubi Koeruse etteastete kõrval üles ka päästekoerad Eesti Otsingukoerte Klubist, samuti saavad ürituse külastajad oma koertega meie võistlustest ja töötubadest osa võtta. Lisaks valitakse kõikide kohale tulnud küülikute seast kõige lemmikum ning on avatud fotostuudio oma lemmikloomaga professionaalse pildi tegemiseks,“ kirjeldas loomadele pühendatud päeva kava aianduskeskuse Hortes turundusjuht Sigre Parm.

Royal Canin Eesti turundusjuhi Minni Luuk sõnul kehtivad ürituse ajal loomatoitudele soodushinnad, sealjuures annetab Royal Canin Eesti igalt ostetud tootelt 10% abivajavatele koertele ja kassidele.

Rahvusvaheline loomade päev sai alguse 1931. aastal tunnustamaks kõiki maailma loomi ja tähistamaks positiivset mõju, mida loomad meile omalt poolt annavad.