Pressiteade: Lemmikloomad saavad taas Käpakäigul marssida

4. juunil toimub Eesti Loomakaitse Seltsi eestvedamisel Tallinnas juba kolmandat aastat järjest lemmikloomade rongkäik Käpakäik 2016, millega näitavad loomaomanikud ja nende lemmikud, kuidas ka linnaruumis on võimalik loomi hästi pidada....

4. juunil toimub Eesti Loomakaitse Seltsi eestvedamisel Tallinnas juba kolmandat aastat järjest lemmikloomade rongkäik Käpakäik 2016, millega näitavad loomaomanikud ja nende lemmikud, kuidas ka linnaruumis on võimalik loomi hästi pidada.

Rongkäik toimub Tallinna Vanalinna Päevade raames, saab alguse kell 11:30 Politseipargist, läbib Tammsaare pargi ja kulmineerub kella 12:30-13:30 vahel Hirvepargis koerte etteastetega. Sel aastal on lisaks Koeraspordiklubi Koeruse koerte agility demonstratsiooni ehk tõketega raja veatu läbimise kõrval ühinenud esinejate ridadega ka sportkoerteklubi TrainDogs Estonia kollektiiv, kes näitab publikule weightpulling’ut ehk nagu nimigi ütleb, saavad koerad hakkama ka sõna otseses mõttes raskemate ülesannetega. Trikke saavad proovida ka koerad publiku seast ning kogu üritusest oodatakse osa võtma ka kõiki teisi lemmikloomi, nende omanikke ja muidu loomasõpru.

“Leian isegi kõige suurema väsimusega alati oma aja, et koertega aeda minna, nendega mängida ja kvaliteetaega veeta. Käpakäik on minu omamoodi karmavõla tasumine, et leida oma tihedatesse päevadesse ka valgel ajal koostegemisi oma koertega ja seda siis ka teistele näidata – et ma hoolin!”, selgitab oma 3-aastast osavõttu Käpakäigu patroon Märt Agu.

„Käpakäigust ootame osa võtma kõiki inimesi, ka neid, kes lemmiklooma ei oma, vaid soovivad osalemisega näidata oma poolehoidu loomapidamiskultuuri parandamisele Eestis,“ ütleb Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll ning lisab: “Kahjuks saame igapäevaselt hulganisti teateid puudustkannatavatest lemmikloomadest, kelle omanikud ei võimalda neile piisavalt vajalikku hoolitsust, sh tähelepanu, toitu, arstiabi või korralikku peavarju.“

Käpakäigu raames leiab Eesti Loomakaitse Seltsi Facebook’i lehel 23. maist 5. juunini aset üleriigiline fotokonkurss, mille raames palub selts loomaomanikel saata seltsi e-postiaadressile info@loomakaitse.ee fotosid või videolinke oma lemmikloomast, kes on ära õppinud mõne triki või teeb lihtsalt midagi tarka ja toredat. Konkursi võidavad seltsi Facebook’i lehel kõige enam Like’e ehk meeldimisi saanud postitused ja võitjad saavad autasustatud Käpakäigu toetaja Nestle Purina loomatoitude ning loomasõbralike söögikohtade Reval Café, Hell Hunt ja Von Krahli Aed kinkekaartidega.