Pressiteade: Selgusid aasta kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

Eesti Loomakaitse Seltsi poolt korraldatud internetihääletusel valiti 2013. aasta kõige loomasõbralikumaks avalikuks teoks liikumise Loomade Nimel kampaania “Karusnaha lugu”. Aasta loomavaenulikumaks teoks hääletati Tallinnas ja Viljandis avalikuks tulnud linnupoegade põletamised. ...

Eesti Loomakaitse Seltsi poolt korraldatud internetihääletusel valiti 2013. aasta kõige loomasõbralikumaks avalikuks teoks liikumise Loomade Nimel kampaania “Karusnaha lugu”. Aasta loomavaenulikumaks teoks hääletati Tallinnas ja Viljandis avalikuks tulnud linnupoegade põletamised. 

Liikumise Loomade Nimel kampaania poolt hääletas 474 inimest. Käesoleva aasta maikuus avaldas liikumine 2012. aastal jäädvustatud video- ja pildimaterjali Baltikumi suurimast karusloomakasvandusest Karjakülas. Materjalist ajendatuna korraldas Loomade Nimel kampaania, mille eesmärgiks oli tõsta tarbijate teadlikkust karusloomafarmides toimuva kohta. Kampaania oli aluseks karusloomafarmide keelustamise petitsioonile ja teema laiemale kajastusele meedias. Samuti on karusloomafarmide olukorra käsitlemine ja võimalikud seadusmuudatused jõudnud arutlusele Riigikogu tasandil.

ELS tunnustab liikumist Loomade Nimel aukirjaga.

Aasta kõige loomavaenulikumaks avalikuks teoks valiti juulis avalikkust šokeerinud juhtumid piinatud kajakapoegadest. Tallinnas valas poistekamp linnu bensiiniga üle ning süütas põlema. Viljandis piinasid neli 4-8aastast last kajakapoega ja süütasid ta põlema.

“On hea meel, et hääletanud inimesed peavad oluliseks püüdlust avalikustada karusloomade olukorda farmides ja lõpetada sedalaadi metsloomade pidamine. Lugupidamist ja tänu väärivad lisaks liikumisele Loomade Nimel ka teised loomasõbraliku teo kandidaadid – poisid, kes päästsid siili ja Eestimaa Loomakaitse Liidu roomajate ja eksootiliste loomade spetsialist Kadri Võrel,” ütles ELSi juhatuse liige Tania Selart. “Igal aastal on meil üsnagi keeruline kandidaate üles seada, sest eelkõige loomasõbralikuma teo kandidaatide valik on alati suur. Tahame siiralt tänada kõiki inimesi ja organisatsioone, kes tegutsevad loomade heaolu nimel,” nentis Selart.

2012. aastal valiti kõige loomasõbralikumaks teoks MTÜ Kasside Turvakodu hoogustunud tegevus. 2012. aasta loomavaenulikumaks avalikuks teoks sai võigas juhtum jalutusrihmaga ülespoodud koerast.

Kõik 2013. aasta kandidaadid ja täpsemad tulemused on siin.

Leave a Reply