Pressiteade: Eesti Loomakaitse Selts kuulutab avatuks loomasõbraliku ja -vaenuliku teo konkursi ning kutsub heategevuslikule kogupereüritusele

Täna, 4. oktoobril tähistatava ülemaailmse loomade päeva raames kuulutab Eesti Loomakaitse Selts välja lõppeva aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi ning kutsub 8. oktoobril Hortese aianduskeskuses toimuvale loomade päevale...

Täna, 4. oktoobril tähistatava ülemaailmse loomade päeva raames kuulutab Eesti Loomakaitse Selts välja lõppeva aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi ning kutsub 8. oktoobril Hortese aianduskeskuses toimuvale loomade päevale pühendatud kogupere heategevusüritusele.

els_hortes_a3_a4_trykikasOktoobri- ja novembrikuu jooksul saavad saata kõik inimesed enda arvamuse 2016. aastal Eestis aset leidnud kõige positiivsemast ja negatiivsemast loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud teost. Lugusid oodatakse e-posti aadressile 2016@loomakaitse.ee või Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) kodulehele www.loomakaitse.ee/tegu/ kuni 30. novembrini.

1.-31. detsembrini saab igaüks samal veebiaadressil hääletada enim saadetud lugude seast kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo poolt. Jaanuari alguses kuulutab ELS välja kaks enim hääli saanud lugu.

“Loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo valimine kutsub aastale tagasi vaatama ning kaasa mõtlema, millised loomadega seotud juhtumid on meid enim südamlikult liigutanud või hingepõhjani šokeerinud. Üleskutse ärgitab rohkem märkama enda ümber abi vajavaid loomi, ennetama loomade väärkohtlemist ja harib mitmes mõttes: seab eeskujud, keda järgida ja teavitab, mis on täna meie ühiskonnas valitsevad loomade heaolu puudutavad kitsaskohad,“ sõnab ELSi hädajuhtumite juht Maaja Mäll.

Vaata kampaania klippi:

Ülemaailmse loomade päeva tähistamiseks korraldab ELS koostöös aianduskeskusega Hortes heategevusliku koguperepäeva. Kella 11-16 toimuva ürituse eesmärgiks on propageerida lemmikutega tegelemist, loomapidamiskultuuri arengut ja loomasõbralikku toitumist Eestis, keskendudes eelkõige loomade tervisele ja heaoluteemadele. Spetsialistid räägivad koerte psühholoogiast ja karvahooldusest, kasside tervisest ja toitumisest. Kohale tulevad mitmed tõuühingud, teraapiakoerad, näha saab koerte agility-etteastet ning moedemonstratsiooni. Kohale tulnud inimestele tutvustatakse lihtsamaid taimetoiduretsepte. Hortese parkimisplatsil on avatud kiipimistelk, kus Saue valla elanikele on lemmikloomade kiipimine tasuta, teistele 5 eurot. Perepäeval saavad täiskasvanud lasta soovi korral endale teha loomapildiga tätoveeringu, lastele on näomaalingud.

ELSi abi vajavate loomade jaoks on alates 5. oktoobrist avatud Hortese müügisaalis toidupank, kuhu saab annetada Hortesest ostetud loomatoitu.

Rahvusvaheline loomade päev sai alguse 1931. aastal tunnustamaks kõiki maailma loomi ja tähistamaks positiivset mõju, mida loomad meile omalt poolt annavad.

HEATEGEVUSLIKU PEREPÄEVA KAVA

11.00 Hortese parkimisplatsil avatakse kiipimistelk, kus Saue valla elanikud saavad oma lemmikloomi tasuta kiipida. Teistele on kiipimise hind 5 eurot
11.10 Avasõnad Horteselt ja Eesti Loomakaitse Seltsilt
11.15 Chihuahuade moeshow – Chihuahuade Sõprade Klubi väikesed neljajalgsed modellid näitavad sügistalvist koertemoodi
11.45 Kadi koertesalong näitab koerte karvahooldusnippe ja jagab nõuandeid
12.00 Koeraspordiklubi Koerus näitab koerte agility-showd
12.35 Vapper Uba taimetoidukokad näitavad, kuidas valmistada lihtsal viisil taimetoidurooga
12.50 Akrobaatikaklubi Twister meeleolukas etteaste
13.15 Vapper Uba taimetoidukokad tutvustavad lihtsat taimse magustoidu retsepti, mida igaüks saab ise kodus valmistada
13.35 Dr Andrus Joost Tatari loomakliinikust räägib, miks paks kass pole õnnelik kass
13.45 Püha Birma Eesti tõuklubi tutvustab oma tegemisi ja räägib püha birma kassidest
14.00 Vicky Korju Eesti Jäljekoerte Klubist räägib koerte psühholoogiast ja vajadustest
14.15 Lavale tulevad nõtked vene hurdad kennelist Dion’s
14.30 Muusikaline vahepala Helin-Mari Arderilt
14.55 Maarja Tali ja teraapiakoer Susi tutvustavad teraapiakoeri ja nende tegevusi
15.20 Eesti Loomakaitse Selts teeb päevast kokkuvõtte
15.30 Musitseerib Helin-Mari Arder
16.00 Tänusõnad partneritele ja ürituse lõpetamine