Üleskutse: tee heategu loomadele, loodusele ja oma tervisele – veeda lihavabad jõulud!

Neli organisatsiooni, taimetoidukokad ja blogijad kutsuvad Eesti inimesi üles katsetama sel aastal jõululaual traditsiooniliste liharoogade asemel taimset menüüd. Kogu detsembri vältel postitatakse huvitavaid retsepte, nõuandeid ja nippe Facebooki lehel Taimetoitlus....

Neli organisatsiooni, taimetoidukokad ja blogijad kutsuvad Eesti inimesi üles katsetama sel aastal jõululaual traditsiooniliste liharoogade asemel taimset menüüd. Kogu detsembri vältel postitatakse huvitavaid retsepte, nõuandeid ja nippe Facebooki lehel Taimetoitlus.

“Jõulude aegu püüame ikka abivajajaid ja endast nõrgemaid aidata. Kahetsusväärselt vähe pöörame sel suurel hoolimise ajal aga tähelepanu loomadele. Eriti neile, kes elavad kitsikuses nelja seina vahel ning “veedavad” pühad meie jõululaual. Taimsete toitude eelistamine on heategu nii loomadele, keskkonnale kui meie oma tervisele,” selgitas Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige Minna Toots. “Seetõttu kutsumegi üles katsetama taimseid jõulutoite, mis lisaks kõigele aitavad kindlasti vältida ka tavapärast pühadeaegset ülesöömist,” lisas Toots.

Kõigi vahel, kes on end Facebookis Lihavabade jõulude üritusel osalejaks märkinud, loositakse 20. detsembril kirjastuse Helios poolt välja pandud kaks kokaraamatut „Täistaimetoidud lihasööjatele“, mille autoriks on Ellen DeGeneresi ja Portia de Rossi isiklik kokk Roberto Martin.

Lihavabade Jõulude kampaaniat korraldavad Eesti Vegan Selts, Eesti Loomakaitse Selts, liikumine Loomade Nimel, Loomakaitsekeskus Kuulikodu, Miku Vegan Kohvik, taimetoit.ee ja veganmaailm.com.

Kampaania üritus Facebookis.

Mitmeid maitsvaid vegan jõuluretsepte leiab siit:

http://www.taimetoit.ee/search/label/Jõulutoidud

– http://veganmaailm.com/tag/joulud

– Kokaraamatust “Toidud ainult taimedest”, Mikk Mägi, Loore Emilie Raav, Pegasus 2012 (http://pegasus.ee/raamat/toidud-ainult-taimedest)

– Kokaraamatust “Kodused ja maitsvad taimetoidud. 100% taimne”, Sandra Vungi, Varrak 2012 (http://www.varrak.ee/product/10966)

– Kokaraamatust “Täistaimetoidud lihasööjatele”, Martin Roberto, Helios Kirjastus 2013 (http://www.helios.ee/tooted/ilmunud/tervis-elustiil/tistaimetoidud-lihas…)

Leave a Reply