Ülevaade 2011 detsembris ELSi infotelefonile ja- meilile saabunud hädajuhtumitest ning teadetest

21.01.2012 Ülevaade 2011 detsembris ELSi infotelefonile ja- meilile saabunud hädajuhtumitest ning teadetest Kokku saabus ELSi infonumbrile ja – meilile detsembrikuu jooksul 183 teadet, mis teeb keskmiselt 6 teadet päevas. Nendest:...

21.01.2012

Ülevaade 2011 detsembris ELSi infotelefonile ja- meilile saabunud hädajuhtumitest ning teadetest

Kokku saabus ELSi infonumbrile ja – meilile detsembrikuu jooksul 183 teadet, mis teeb keskmiselt 6 teadet päevas.

Nendest:

58 korral sooviti infot või edastati info erinevate loomateemade ja probleemide kohta (seadused, annetamise võimalused, teenusepakkumised, infot loomade pidamise, hooldamise, lindude/loomade toitmise, tõuühingute, otsitakse hoiukodusid, kampaaniad, meediasse jõudnud juhtumite jms kohta).

31 teadet hulkuvate loomade kohta – siia alla kuuluvad nii koerad kui kassid.

28 teadet väärkoheldud loomade kohta – nende alla käivad nii lemmikloomad kui ka põllumajandusloomad jne, keda peetakse tingimustes, mis ei ole konkreetsele loomaliigile sobilikud, pekstakse vms.

20 teadet vigastatud lindude kohta

8 vastamata kõned. Tagasihelistamine pole õnnestunud, kuna isikut ei õnnestu tabada või on tegu salastatud numbriga.
7 korral sooviti ELS’i liikmete numbrit

6  otsest abipalvet – abipalveteks loeme need kõned, kus inimene soovib enda looma ravimiseks või hulkuvate loomade steriliserimiseks/kastreerimiseks ELS’ilt rahalist toetust, transpordiabi, toiduabi vms.

6 teadet kadunud loomade kohta – koerad-kassid ja muud lemmikud, kes on kaduma läinud. Palutud teadet levitada ning lisada kadunud loomast teade ELSi kodulehele.

5 korral häiris naabrite koerte haukumine

4 teadet metsloomade kohta – on kellegi koduhoovi sattunud või käituvad veidralt.

3 teadet hüljatud loomade kohta – koerad-kassid, kes on maha jäetud ja kelle omanikud on teada või vajavad väljaselgitamist.

2 teadet puremisjuhtumite kohta – puretud on kas inimest või lemmiklooma.

1 teade lindude kohta – Tegu siis mitte vigastatud lindude, vaid lihtsalt lindudega, kes on näiteks lennanud helistajale tuppa, teinud rõdule pesa, pesast väljakukkunud linnupojad vms.

1 teade surnud loomade kohta – lemmikloomad, põllumajandusloomad ja metsloomad. Kas inimese enda poolt alla aetud või siis leitud.

1 teade vigastatud lemmikloomade kohta

1 palve inimestelt, kes soovib endale looma

1 teade leitud lemmikloomade kohta – teatajad on loomad enda juurde hoiukodusse võtnud.

 

Ülevaade 2011 detsembris ELSi infotelefonile tehtud kõnedest

Kokku võeti ELSi infonumbrile 140  kõnet, mis teeb keskmiselt 4,5 kõnet päevas.

Nendest:

44 kõnet, mil küsiti lihtsalt infot erinevate teemade kohta (seadused, annetamise võimalused, teenusepakkumised, infot loomade pidamise, hooldamise, luikede toitmise, tõuühingute, kampaaniate, hoiukodude, kuulutuste jms kohta)

28 kõnet hulkuvate loomade kohta – siia alla kuuluvad nii koerad kui kassid.

19 kõnet vigastatud lindude kohta

16 kõnet väärkoheldud loomade kohta – nende alla käivad nii lemmikloomad kui ka põllumajandusloomad jne, keda peetakse tingimustes, mis ei ole konkreetsele loomaliigile sobilikud, pekstakse vms.

8 kõnet – vastamata kõned. Tagasihelistamine pole õnnestunud, kuna isikut ei õnnestu tabada või on tegu salastatud numbriga.

7  kõnet – ELS’i liikmete numbri küsimine.

4  kõnet metsloomade kohta – on kellegi koduhoovi sattunud või käituvad veidralt.

4 kõnet häiriva koerte haukumise kohta

3 otsest abipalvet – abipalveteks loeme need kõned, kus inimene soovib enda looma ravimiseks või hulkuvate loomade steriliserimiseks/kastreerimiseks ELS’ilt rahalist toetust, transpordiabi, toiduabi vms.

2 kõnet kadunud loomade kohta – koerad-kassid ja muud lemmikud, kes on kaduma läinud. Palutud teadet levitada ning lisada kadunud loomast teade ELSi kodulehele.

1 kõne surnud loomade kohta – lemmikloomad, põllumajandusloomad ja metsloomad. Kas inimese enda poolt alla aetud või siis leitud.

1 kõne vigastatud lemmikloomade kohta – teataja enda lemmik  on vigastatud või on märganud vigastatud hulkuvat looma.

1 kõne puremisjuhtumite kohta – puretud on kas inimest või lemmiklooma.

1 kõne leitud lemmikloomade kohta – teatajad on loomad enda juurde hoiukodusse võtnud.

1 kõne inimestelt, kes soovib endale looma

 

Ülevaade 2011 detsembris ELSi infomeilile saabunud hädajuhtumitest

Kokku saabus ELSi infomeilile detsembrikuu jooksul 43 murekirja, mis teeb keskmiselt 1,4 uut juhtumit päevas.

Nendest:

14 meili, mil sooviti infot või edastati info erinevate loomateemade ja probleemide kohta (seadused, annetamise võimalused, teenusepakkumised, infot loomade pidamise, tõuühingute, otsitakse hoiukodusid jms kohta).

12 meili väärkoheldud loomade kohta – nende alla käivad nii lemmikloomad kui ka põllumajandusloomad jne, keda peetakse tingimustes, mis ei ole konkreetsele loomaliigile sobilikud, pekstakse vms.

4 meili kadunud loomade kohta – koerad-kassid ja muud lemmikud, kes on kaduma läinud. Palutud teadet levitada ning lisada kadunud loomast teade ELSi kodulehele.

3 meili otsese abipalvega – abipalveteks loeme need kõned, kus inimene soovib enda looma ravimiseks või hulkuvate loomade steriliserimiseks/kastreerimiseks ELS’ilt rahalist toetust, transpordiabi, toiduabi vms.

3 meili hulkuvate loomade kohta – siia alla kuuluvad nii koerad kui kassid.

3 meili hüljatud loomade kohta – koerad-kassid, kes on maha jäetud ja kelle omanikud on teada või vajavad väljaselgitamist.

1 meil vigastatud lindude kohta

1 meil lindude kohta – Tegu siis mitte vigastatud lindude, vaid lihtsalt lindudega, kes on näiteks lennanud helistajale tuppa, teinud rõdule pesa, pesast väljakukkunud linnupojad vms.

1 meil puremisjuhtumite kohta – puretud on kas inimest või lemmiklooma.

1 meil häiriva koerte haukumise kohta

 

2011 detsembris ELSi poolt tehtud pöördumised/avaldused erinevatele ametkondadele

Kokku saadeti ELSi poolt pöördumisi/avaldusi ametkondadele 6.

Nendest:

  • 5 pöördumist Veterinaar-ja Toiduametile kontrollimaks loomade pidamistingimusi. Tulemus: detsembris saabunud tagasiside juhtumite kontrolli tulemustest (sisse arvestatud eelnevatel kuudel saadetud pöördumised, mille vastused laekunud sellel kuul).  4 korral loomade pidamistingimused vastasid nõuetele. 3 juhul tehti ettekirjutus. Detsembrikuu lõpu seisuga 9 pöördumisele vastus puudub.

  • 1 muud pöördumine –  Seoses Kuldses Börsis oleva eksitava kuulutusega.

2011 detsembris Eesti Loomakaitse Seltsi poolt koostatud üleskutsed, abipalved loomade aitamiseks ja meediasse jõudnud teated,  juhtumid, kus ELS on jaganud kommentaare

* 13.12 – www.maaleht.ee Loomakaitsjad: kingime loomadele paremad jõulud http://www.maaleht.ee/news/maamajandus/loomakasvatus/loomakaitsjad-kingi… ELSi poolt välja saadetud teade

* 14.12 www.buduaar.ee Tule tee Sinagi üks jõulueelne heategu: Eesti Loomakaitse Selts kutsub aitama abivajavaid loomi.http://buduaar.ee/Article/article/eesti-loomakaitse-selts-kutsub-soetama…

* 15.12 www.parnupostimees.ee Jõulumüügi tulu eest valmib kassipoegade maja. http://www.parnupostimees.ee/669962/joulumuugi-tulu-eest-valmib-kassipoe… Pärnu Varjupaiga ja ELSi vabatahlike ühine projekt.

* 16.12. KUKU Raadio – Selgusid fotokonkursi “Märka looma linnas” parimad. ELSi ja Tallinna Keskkonnaameti korraldatud fotokonkurss

* 17.12 www.loomakaitse.ee ELSi teade: Druzoki paranemisest ja elust. http://www.loomakaitse.ee/?p=2518

* 24.12 www.err.ee Selts: lemmikloomad tuleks ilutulestiku ajaks turvalisse kohta viia http://uudised.err.ee/index.php?06241860 ELSi üldjuhi Evelyn Valtini intervjuu.

* 29.12 Pärnu Postimees – Lemmikloomad pistavad ilutulestiku ajal jooksu (avaldatud trükiväljaandes)  ELSi kommentaarid.

* 30.12 Vikerraadio/Päevakaja – Päästeamet: rakettide lennutamisel ei tohi unustada ohutusreegleid. ELSi üldjuhi Evelyn Valtini intervjuu.

* 30.12 www.delfi.ee Loomakaitsjad: aastavahetusel hoidke lemmikloomad raketimüra tõttu toas! http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/loomakaitsjad-aastavahetusel… ELSi poolt välja saadetud pressiteade

Leave a Reply