Ülevaade: Eesti Loomakaitse Seltsi tegevused detsembris 2016

Detsembris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 255 teadet. Kõige enam teateid saabus väärkoheldud loomade ja erinevate lindudega seotud kaebuste kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate...

Detsembris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 255 teadet. Kõige enam teateid saabus väärkoheldud loomade ja erinevate lindudega seotud kaebuste kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate juhtumite lahendamiseks detsembris kokku 8 pöördumist, neist 6 Veterinaar- ja Toiduametile ja ühe kohalikule omavalitsusele ja ühe politseile.

Detsembris hüvitas ELS 37 hüljatud, vigastatud ja väärkoheldud looma raviarveid ning muid veterinaarseid protseduure (steriliseerimine, kastreerimine, kiibistamine, vaktsineerimine) ja sellega seotud kulutusi (loomatoit ja -tarbed) 1435,70 euro ulatuses. Abi said kassid ja koerad. Meedia kajastas seltsi toimetusi ja sõnavõtte detsembris 28 korral. Teemadest leidsid kõige enam kajastust loomasõbraliku- ja vaenuliku teo valimise konkurss ja soovitused loomadega käitumiseks aastavahetuse ilutulestiku ajal.

10. detsembril toimus ELSi üldkoosolek, kus toimus juhatuse liikme Aimar Paenurme väljahääletamine ning kuulati ära liikmete poolt saadetud küsimused organisatsiooni tegevuse kohta.

Vahetult enne jõuluaega jõudis müügile Pet City heategevuslikud kalendrid, mis koondas varjupaigast või tänavalt võetud lemmikloomade lugusid. Kalendri müügist saadud tulu läks Eesti Loomakaitse Seltsi tegevuse toetuseks.