Ülevaade: Eesti Loomakaitse Seltsi tegevused novembris 2016

Novembris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 311  teadet. Kõige enam teateid saabus väärkoheldud loomade ja hulkuvate loomadega seotud kaebuste kohta. Samuti pöördusid inimesed infotelefonile üldistes loomakaitsega seotud küsimustes....

Novembris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 311  teadet. Kõige enam teateid saabus väärkoheldud loomade ja hulkuvate loomadega seotud kaebuste kohta. Samuti pöördusid inimesed infotelefonile üldistes loomakaitsega seotud küsimustes. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate juhtumite lahendamiseks novembris kokku 5 pöördumist, neist 4 veterinaar- ja toiduametile, üks kohalikule omavalitsusele ja üks keskkonnainspektsioonile.

Novembris hüvitas ELS 31 hüljatud, vigastatud ja väärkoheldud looma raviarveid ning muid veterinaarseid protseduure (steriliseerimine, kastreerimine, kiibistamine, vaktsineerimine) ja sellega seotud kulutusi (loomatoit ja -tarbed) 1003,07   euro ulatuses. Abi said kassid, koerad ja küülik.

Meedia kajastas seltsi toimetusi ja sõnavõtte novembris ühel korral. Kajastust leidis ELSi liikme Liisi Moosaare arvamusartikkel loomadest hoolimise teemal, mis valmis üle-Eestilise Ühisnädala raames.

21. novembrist alanud Ühisnädala raames kutsus ELS loomaomanikke üles rohkem oma lemmikutega jalutama ning salvestama jalutuskäigu GPS- trajektoorina. Pilte sai saata detsembrikuu jooksul ning veebruaris selgitati rahvahääletuse abiga välja auhinnasaaja.

29. novembril osalesime Pet Citys toimunud varjupaigakasside näitusel.