Ülevaade: Eesti Loomakaitse Seltsi tegevused veebruaris 2015

Veebruaris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 222 teadet. Kõige enam teateid saabus üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade ja väärkoheldud loomade kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate...

Veebruaris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 222 teadet. Kõige enam teateid saabus üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade ja väärkoheldud loomade kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate juhtumite lahendamiseks veebruaris kokku 5 pöördumist, neist 4 Veterinaar- ja Toiduametile.

Veebruaris hüvitas Eesti Loomakaitse Selts 29 hüljatud ja väärkoheldud looma raviarveid ning muid veterinaarseid protseduure (steriliseerimine, kastreerimine, kiibistamine, vaktsineerimine) ja sellega seotud kulutusi (loomatoit ja -tarbed) 1511,05 euro ulatuses.

Meedia kajastas seltsi toimetusi ja sõnavõtte veebruaris 63 korral. Teemadest leidsid kõige enam kajastust möödunud aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo valimineloomakaitseorganisatsioonide ühispöördumine Tallinna abilinnapea poole Loomade Hoiupaiga asendamiseks looma- ja inimsõbralikuma varjupaigaga ja lugu tabatud loomapiinajast koos ELS-i soovitustega looma loovutamisel leping sõlmida.

4. veebruaril käis ELS külas Pesaleidjal ja 13. veebruaril Saaremaa Lemmikloomade Turvakodus. Külaskäikudel sai kohtutud mõlema loomakaitseorganisatsiooni juhtkonna ja aktiivsemate vabatahtlikega, tutvutud loomade eluoluga ning lepitud kokku edasises koostöös.

13. veebruaril külastas ELS Karjaküla karusloomafarmi ning tutvus rebaste ja minkide pidamistingimustega ning farmi tulevikuplaanidega. ELS jagas külastusega kogutud infot oma liikmete ja vabatahtlikega ning Facebook’i lehe jälgijatega. Külastusest saab lähemalt lugeda siit.

18. veebruaril alustas ELS 2 kuud toimunud käsitöö kogumise kampaaniaga, millega kutsuti inimesi üle Eesti üles annetama ELS-ile uusi käsitöö- ja kunstitarbeid, mille eest laatadel ja teistel üritustel müügist saadud tulu suunata hädasolevate loomade paremaks abistamiseks.

19. veebruaril teavitas ELS avalikkust samal päeval toimunud ja ELSi poolt algatatud Eesti loomakaitseorganisatsioonide avalikust pöördumisest Tallinna Linnavalitsusele seoses Tallinna Loomade Hoiupaigaga.

25. veebruaril toimus ELSi üldkoosolek, mille käigus hääletati juhatusest välja Hellika Landsmann tema omal soovil. ELSi juhatuses jätkavad Geit Karurahu ja Merli Jürisoo.