Aita meil aidata kasse, kelle nurr on kaduma läinud…

Juuni keskpaigas pöördus ELSi poole naisterahvas, kel oli mure oma sõbranna pärast, kes ennastohverdavalt hulkuvaid kasse päästab. Sõbranna jaoks oli olukord hakanud tõsiselt üle jõu käima, heast tahtest oli kasse...

Juuni keskpaigas pöördus ELSi poole naisterahvas, kel oli mure oma sõbranna pärast, kes ennastohverdavalt hulkuvaid kasse päästab. Sõbranna jaoks oli olukord hakanud tõsiselt üle jõu käima, heast tahtest oli kasse kogunenud palju – liiga palju. Kassid olid küll tänavalt tuppa toodud, kuid tubased tingimused polnud kiita. Kui naisterahvaga kõneldes oli jutt umbes kümnest kassist, siis kohapeal selgus, et kehvakese kortermaja pisikeses ruumis elab koos perenaise endaga ligi kakskümmend kassi, lisaks pesakond poegi.

Selgus ka kurb tõsiasi, et kõik kiisud on kastreerimata/steriliseerimata, mistõttu ähvardas kasside arv päev-päevalt aina suuremaks kasvada. Samuti oli kiisude tervis kehvapoolne, sest nad polnud iial saanud ei parasiiditõrjet ega vaktsineerimisi. Ja justkui sellest kõigest veel vähe oleks, selgus kliinikukülastusel, et kassid on nõndavõrd kirpe täis, et kui kohe midagi ses suhtes ette ei võeta, ähvardab neid üsna pea kehvveresusse suremine. Paljusid käpalisi piinas ka kõrvalest. Kiisupojad, kes tavaliselt on meeletud rüblikud ja ringirallijad, on selles pesakonnas üsna vaiksed. Neist kõige särtsakam üritas end pidevalt külaliste pihu alla sättida, et paid kirbusügelust pisutki leevendaks, või et kratsimiseks pehme kõhualune ette keerata. Kui külalise kratsikäsi väsis, proovis pisike karvakera viimases lootuses sügelusele leevendust saada kasvõi end vastu põrandat hõõrudes ja usinalt-usinalt lakkudes. Ta oli ainus selle toa kassidest, kelle pisikeses kehas oli jaksu meile mürinal nurru lasta.

Meie suureks-suureks sooviks on aidata me “SOS kassid” kastreerida/steriliseerida, teha põhjalik parasiiditõrje nii kassidele kui ka nende praegusele kodule, ning turgutada veidi kurblikud karvakerad taas rõõmsateks nurrumootoriteks ja leida neile uued armastavad ja hoolivad kodud. Nad kõik on seda väärt!

Tänase seisuga on ELS „SOS kasse“ abistanud juba ligikaudu 250 euro ulatuses. Parasiiditõrje, erinevate ravi ja teiste protseduuride tegemiseks kulub hinnanguliselt veel 350 eurot. Pisikestele kiisukatele oleme juba leidnud hoiukodu, kuhu nad kohe pärast kirbutõrjet kosuma ja paisid vastu võtma lähevad.

Me vajame teie abi, et need nukrad kiisud saaksid võimaluse elada täisväärtuslikku kassielu – nurruda Omas Kodus just sellele Oma Inimesele.

Palun aita meil aidata, toetades kasside operatsioone ja ravi. Annetused SOS kasside abistamiseks on oodatud Eesti Loomakaitse Seltsi kontole SEB Pangas numbriga EE791010002019856000 või Swedbankis numbriga EE332200221041248998 märksõnaga „SOS kassid“.

Hoiu- või päriskodu pakkumiseks palume ühendust võtta e-postil kaia_leena.pino@loomakaitse.ee.

Leave a Reply