Anna allkiri, et loomad poelettidelt päästa!

Neli loomakaitseorganisatsiooni – Eesti Loomakaitse Selts (ELS), Loomus, Varjupaikade MTÜ, Rõõmsad Hüpped alustasid esmaspäeval kampaaniaga “Loom pole asi! Tema koht ei ole poeletil,” mille eesmärgiks on keelata loomade müük poodides....

Neli loomakaitseorganisatsiooni – Eesti Loomakaitse Selts (ELS), Loomus, Varjupaikade MTÜ, Rõõmsad Hüpped alustasid esmaspäeval kampaaniaga “Loom pole asi! Tema koht ei ole poeletil,” mille eesmärgiks on keelata loomade müük poodides. Tänasest saab anda allkirja toetamaks lemmikloomade müümise lõpetamist kauplustes.

Eesti Loomakaitse Seltsile laekub lemmikloomi müüvate kaupluste kohta ligi 10 kaebust aastas. Üks kaebus sisaldab reeglina mitmeid rikkumisi, mis puudutavad looma tervislikku seisundit ja pidamistingimusi. Harvad ei ole ka juhtumid, kus kauplusest soetatud loomal löövad kodus välja terviseprobleemid või sureb mõne päevaga. Vaatamata sellele, et pisi- ja eksootiliste loomade pidamine jääb sageli koduuste varju, tegeleb ELS aastas ligi 100 juhtumiga, mis puudutavad just neid loomi. 

“Kaupluses loomade müük võimaldab inimestel teha lemmiku soetamise otsuse emotsiooni ajel. Reeglina ei ole seesugune lemmiklooma võtmise otsus läbi mõeldud, mis tähendab, et loom satub suure tõenäosusega koju, kus peagi avastatakse, et lemmiku jaoks ei jätku aega, muid ressurse või valitud loom ei sobi omaniku elustiiliga. Seesugused loomad lõpetavad üksikuna toanurgas või jõuavad loomakaitsjate hoole alla,” kommenteeris ELSi juhatuse liige Geit Karurahu. 

Samuti tekitavad poed loomade vajadustest valesid arusaamasid. Sageli ei vasta poodides müüdavate lemmikute tingimused liigi vajadustele. Näiteks peetakse küülikud puuris, kuid küülikud ei ole tegelikkuses loomad, kes saavad puuris elades oma liikumise kui ka muud vajadused rahuldatud. Sellest, mida erinevad liigid täisväärtuslikuks eluks vajavad, ei ole sageli teadlikud ka kaupluste müüjad.

Loomade kannatuste ja inimeste läbimõtlemata ostude vähendamiseks anna oma allikri, et keelata lemmikloomade müük kauplustes SIIN.

Leave a Reply