Tähista loomakaitsepäeva loomasõbraliku ja -vaenuliku teo valimisega!

Juba 23. aastat järjest tähistab Eesti Loomakaitse Selts (ELS) loomakaitsepäeva loomasõbralikuma ja –vaenulikuma tegude valimise väljakuulutamisega. Hääletada saavad kõik oktoobrikuu lõpuni. ELS-le esitati loomasõprade poolt sellel aastal 9 loomasõbraliku ja...

Juba 23. aastat järjest tähistab Eesti Loomakaitse Selts (ELS) loomakaitsepäeva loomasõbralikuma ja –vaenulikuma tegude valimise väljakuulutamisega. Hääletada saavad kõik oktoobrikuu lõpuni.

ELS-le esitati loomasõprade poolt sellel aastal 9 loomasõbraliku ja loomavaenuliku teo kandidaati. Kahjuks erinevatel põhjustel kõik esitatud kandidaadid ei vastanud tingimustele, kuid Seltsi liikmete lauale jõudsid seitse sõbralikku ja vaenulikku tegu, millest kummaski kategoorias kolm valiti välja avalikule hääletusele. “Loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo valimine on hea võimalus vaadata aastale tagasi ning tunnustada neid, kes on loomi hädas märganud ja  tähelepanu juhtida ühiskonnas olevatele probleemidele,” kommenteeris ELS-i otsese abistamise juht Margit Midro.

Kõigil loomasõpradel on võimalik selle kuu jooksul hääletada 2023. aasta loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu nende kandidaatide hulgast:

Loomasõbraliku teo kandidaadid

  • MTÜ Nähtamatud loomad avalikustas puurikanade õõvastavad pidamistingimused;
  • Politseinikud päästsid auto järel lohisenud ja vigastatud koera;
  • Poisid päästsid prügikasti visatud koduhiired.

Loomavaenuliku teo kandidaadid

  • Eesti suurkanalad, kus linnud elavad õõvastavates tingimustes;
  • Poiss tappist kirvega siili ja varese;
  • Pärnumaal seigelnud lehm ja vasikas lasti maha.

Kolme valitud loomasõbraliku teo sekka ei pääsenud: Pärnumaa Omavalitsuste Liidu initsiatiiv ehitada kaasaegne varjupaiga hoone; Talinna Ülikooli mikrokraad, mille keskmes on loomade ja inimeste vahelised suhted; MTÜ Loomuse petitsioon Zoofiilia keelustamiseks; muudatused loomaaia juhtimises. Loomavaenulikest tegudest jäid avalikult hääletuselt välja: Keskkonnaameti väljaantud kormorani munade õlitamise load; Mustvee kutsikavabrik; Õismäel poisd peksid kajakat ja tahtsid ta põlema panna; kass Vassu pikaajaline väärkohtlemine ja abitusse jätmine.

Oma hääle saab anda loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo kandidaatidele oktoobrikuu jooksul. Novembris kuulutab ELS hääletuse tulemuste põhjal välja 2023. aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo.

Hääletada saab siin: https://loomakaitse.ee/haaleta-2023-aasta-loomasobralikum-ja-loomavaenulikum-tegu/

Leave a Reply