Avatud aken on Sinu kassile eluohtlik!

Palava ilmaga on soov teha aknad lahti, kuid sinu kassile on see eluohtlik. Kass on väga uudishimulik loom ning uuristades huvitavaid hääli või jahtides linnukesi võib tal kaduda arusaam kõrgusest...

Palava ilmaga on soov teha aknad lahti, kuid sinu kassile on see eluohtlik. Kass on väga uudishimulik loom ning uuristades huvitavaid hääli või jahtides linnukesi võib tal kaduda arusaam kõrgusest ning kukkuda aknast alla. Õhutusele pandud aknad on kassidele väga ahvatlevad, kuid loom võib jääda kinni ning ennast vigastada.Isegi kui kass ei kuku kõrgelt, vaid pääseb tänavale hulkuma, võib loom saada autolt löögi või kakelda teise loomaga.

Kõrgelt kukkumisega võivad kaasneda tõsised vigastused: luumurrud, rebendid, sisemine verejooks, hammaste kahjustused jne. Kui kass tundub väliselt terve, siis tuleks ikkagi pöörduda veterinaari poole, et veenduda looma heas tervises.

Eelmine aasta avaldas Loomade Kiirabi Kliinik statistika mille kohaselt oli maikuus kõrgelt kukkunud kasse 4 ja juunis juba 28 (https://bit.ly/3xLcxP1). Juuli kolmandaks nädalaks oli kukkunud kasside arv 32. Kliiniku sõnul on õhtutemperatuuri tõusuga märgata traumade sagenemist.

➡ Paljudes loomapoodides on müügil akendele võrgud, mis on mõeldud just kasside kaitseks (ka praokil aknale). Mitmed loomaomanikud on näidanud oma käsitööoskusi, kui on meisterdanud kassikindlad võrgud. Sellisel juhul saab hoida akna avatuna ja Sinu kass püsib terve.

Related Posts
Leave a Reply