Care 2: Aita lõpetada foie gras ehk rasvunud maksa tootmine Euroopa Liidus!

25.03.2012 Eestis ja mitmetes teistes riikides on foie gras ehk rasvunud maksa tootmine selle julmuse tõttu keelatud. Foie gras puhul on tegu tootmissüsteemiga, kus partidele ja hanedele surutakse suuri koguseid...

25.03.2012

Eestis ja mitmetes teistes riikides on foie gras ehk rasvunud maksa tootmine selle julmuse tõttu keelatud. Foie gras puhul on tegu tootmissüsteemiga, kus partidele ja hanedele surutakse suuri koguseid sööta otse kurku ning nende maks kasvab normaalsega võrreldes kuni 10 korda suuremaks. Meditsiinilistes terminites väljendades kannatavad sundsöödetud pardid ja haned hepatic lipidosis`e ehk rasvase maksa sündroomi all, mis on patoloogiliselt suurenenud ja füsioloogiliselt kahjustunud maks. Lisaks kannatavad linnud mitmete teiste terviseprobleemide käes. Sundsöödetud lindude suremus on 10-25 korda suurem kui tavalises linnuliha tootvas farmis kasvatatud lindude suremus. Surma põhjuseid on palju, üks neist on lämbumine.

Aita keelustada selline jõhkrus kogu Euroopas – loe lisainformatsiooni foie gras kohta ja anna oma hääl Care 2 poolt algatatud petitsioonilehttp://www.thepetitionsite.com/10/we-the-undersigned/.

Tähelepanu! Video Care 2 leheküljel (ja siin all lisatud) sisaldab julmasid kaadreid, mis ei ole soovitatav vaadata nõrganärvilistel ja lastel.

Leave a Reply