Eesti Loomakaitse Selts: kodusoojust väärivad kõik!

13.12.2012 Jõulukuul paneb Eesti Loomakaitse Selts kõigile südamele, et hoolt ja armastust ei vaja mitte ainult lähedased ja kaaskodanikud, vaid ka meie neljajalgsed kaaslased. Detsembri lõpuni vältava jõulukampaania eesmärk on...

13.12.2012

Jõulukuul paneb Eesti Loomakaitse Selts kõigile südamele, et hoolt ja armastust ei vaja mitte ainult lähedased ja kaaskodanikud, vaid ka meie neljajalgsed kaaslased. Detsembri lõpuni vältava jõulukampaania eesmärk on eelkõige suunata tähelepanu kodusoojusest ja vajalikust hoolitsusest ilma jäetud lemmikloomadele.

2012. aasta 11 kuu jooksul abistas Eesti Loomakaitse Selts üle 1500 hüljatud, väärkoheldud või muul moel abivajava looma. “Oleme abistanud ja toetanud hättasattunud loomade ravikulude hüvitamise, steriliseerimiste-kastreerimiste, kiibistamiste, vaktsineerimiste, toiduabi kui ka transpordiga. Kõige suuremat puudust tunnevad abistatud loomad aga just inimeste lähedusest ja oma päris kodu soojusest,” ütles seltsi juhatuse liige Tania Selart.

Selarti sõnul on igaühel meist võimalik pakkuda hüljatud loomadele killuke kodusoojust ja näidata üles hoolivust. “Lisaks hoiu- või päriskodu pakkumisele saab loomadele head teha ka muul viisil: abivajavast lemmikloomast tuleks teavitada loomade varjupaika või kohalikku omavalitsust, vigastatud metsloomast või linnust aga keskkonnaameti lühinumbril 1313 või päästeameti numbril 112. Loomadega seotud murede korral saab ühendust võtta ka seltsi intotelefonil 5267117 või üldmeilil info@loomakaitse.ee. Samuti on alati võimalik abistada Eesti Loomakaitse Seltsi kas vabatahtlikuna või panustades seltsi tegevusse annetuse näol,” selgitas Selart ja lisas, et annetatud raha kasutab selts abivajavate loomade otseseks abistamiseks ning laiaulatuslike ennetus- ja teavituskampaaniate läbiviimiseks vähendamaks hulkuvate ja hüljatud loomade arvukust ning ennetamaks loomade väärkohtlemist.

Võimalused abistamiseks:

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) on loomasõpru koondav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine, loomasõbraliku eluviisi edendamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Seltsil on üle Eesti ligi 550 liiget. Alates 2006. aastast on ELS Euroopa Liidu juures tegutseva lobbiorganisatsiooni Eurogroup for Animals liige.

Lisateave: Annika Lepp
E-post: annika.lepp@loomakaitse.ee
Tel: +372 5694 5773
www.loomakaitse.ee

 

Lae plakat alla siit.

Lae koomiks alla siit.

Leave a Reply