Eesti Loomakaitse Selts tuletab meelde oma looma ohtlikust suvekuumusest säästa

Suvine temperatuuritõus on lemmikloomadele eluohtlik kui nad on jäetud kinnisesse ruumi, ei pakuta piisavalt vett või varju päikese eest. Suvine suurem temperatuuritõus jõuab Eestisse enamasti ootamatult ning tekitab lemmikloomade tervisele...

Suvine temperatuuritõus on lemmikloomadele eluohtlik kui nad on jäetud kinnisesse ruumi, ei pakuta piisavalt vett või varju päikese eest.

Suvine suurem temperatuuritõus jõuab Eestisse enamasti ootamatult ning tekitab lemmikloomade tervisele palju kahju kui ei osata ülekuumenemise ohtusid vältida. Eesti Loomakaitse Selts soovitab lemmikloomaga suvisele jalutuskäigule või väljasõidule minnes varuda talle kaasa jooginõu ja küllaldaselt vett. Samuti tasub läbi mõelda, kuhu saab loom päikese käest vajadusel varjuda ja millises veekogus end jahutada. Kindlasti ei toimi päikesevarjuna mõni umbne ruum – eriti ohtlik on jätta oma lemmik ilma konditsioneerita autosse. Kuna loomad ei saa jahutada end higistamisega, tõuseb nende kehatemperatuur ohtlikult kõrgele palju kergemini kui inimestel. Isegi päikese eest varjus seisev auto võib kuumeneda suvel vaid veerand tunniga loomale eluohtlikuks.

Samuti ei tohi unustada muidu tugevana paistvaid õuekoeri: ka neil peab olema võimalus päikese eest varjuda, juua küllaldaselt värsket vett ja nende kuut peaks asuma kindlasti varjus. Karvutuid koeri ohustab lisaks ülekuumenemisele ka päikesepõletus, mille vältimiseks võib kasutada inimestele mõeldud päikesekaitsevahendeid.