ELF: Konnad teel talgud

06.03.2012 Eestimaa Looduse Fond koostöös MTÜ Põhjakonna, Maanteeameti ja Keskkonnaametiga on sellel ja järgmisel kevadel korraldamas vabatahtlike abiga konnatalguid maanteel hukkuvate konnade päästmiseks. Selleks on välja valitud neli talgukohta ning...

06.03.2012

Eestimaa Looduse Fond koostöös MTÜ Põhjakonna, Maanteeameti ja Keskkonnaametiga on sellel ja järgmisel kevadel korraldamas vabatahtlike abiga konnatalguid maanteel hukkuvate konnade päästmiseks. Selleks on välja valitud neli talgukohta ning käimas on vabatahtlike registreerimine. Ootame nii nõu kui jõuga appi kõiki looduse sõpru.

Palun registreerige endid talgutele meie kodulehel http://www.elfond.ee/konnadteel. Kuna konnade ränne sõltub ilmast, siis võtame kõikide registreerunutega ühendust, kui teie poolt valitud maanteelõigus sagimine pihta hakkab. Täpsem info transpordi, toitlustuse, ööbimistingimuste ning kultuuriprogrammi kohta selgub lähiajal ja saadetakse kõikidele registreerunutele.

Konnatalgulistele ning kõikidele huvilistele toimub 15. märtsil algusega kl 18 Tartu Keskkonnahariduse Keskuses (Kompanii 10) tasuta loeng “Konn astus usinasti mööda teed. Miks ta kohale ei jõudnud?” Piret Pappel MTÜst Põhjakonn räägib millal ja mis põhjustel kahepaiksed rändavad, kuidas inimene saaks nende elu kergemaks muuta? Loeng on soovitatav konnatalgutel osalejatele.

Allpool on pikem info talgukohtade, ettevõtmise eesmärkide ja muu huvitava kohta.

Olge tublid,

Tanel Laan
Konnad teel projekt
Eestimaa Looduse Fond
tel. 555 43 174
skype: tanel.laan
http://www.elfond.ee/konnadteel
http://www.facebook.com/konnadteel

OTSIME KA TALGUJUHTE-LIIKLUSREGULEERIJAID

“Konnad teel” kampaaniasse vajatakse tublisid vabatahtlikke liiklusreguleerijaid-
talgujuhte, kes aitaksid talgukohtades korraldada liiklust ning juhendada konnatalgulisi. Soovijad saavad tasuta kahepäevase reguleerijakoolituse, mis annab neile liiklusreguleerija III astme tunnistuse ja võimaldab ka tulevikus juhtivtööd teha;). Kokku koolitatakse 9 sauameest. Reguleerijaid vajatakse appi sellel ja järgmisel kevadel toimuvates konnapäästmisaktsioonides Eesti teedel. Kamba peale peaksid nad katma mõlemal aastal 4 rändekohta (ideaalis 1 koht ca 2 päeva ühe inimese kohta, vt kohtade nimekirja kirja lõpus). Reguleerijakoolituse eelduseks on B kategooria autojuhiload ja eluaastad 18+.

Vaata täpsemat koolitus- ja talguinfo kirja lõpus olevatest lisadest ning toeta konnasid nende sigimisteel!

Kui on soov ja võimalus kaasa lüüa, siis saatke palun oma kontaktandmed postkasti tanel@elfond.ee

Koolitused:

1. Liiklusreguleerija III astme pädevuskoolitus: 17-18. märtsil Tartus, Riia 10, OÜ Autosõit. Koolitus koosneb 8 h teooriat ja 20 min praktikat.
2. Eesti konnaliikide, eluviiside, rände, määramise ja loendamise koolitus 15. märtsil kl 18-20, Tartu Keskkonnahariduse Keskuses. Oodatud kõik huvilised.

Konnatalgute toimumiskohad:

1) Viljandi-Tartu (põhimaantee 92), Leie-Oiu-Tänassilma teelõik; Oiu – km 48,5-49,3; Leie – km 43,5-45; Tänassilma – km 56,1-56,9

2) Saku-Kiisa kõrvalmaantee – km 5,8-6

3) Piibe mnt (tugimaantee nr 13), kilomeeter 1,5 (Jägala sõlmest Aegviidu poole)

4) Ülenurme-Kurepalu kõrvalmaantee – Aardlapalu, Porijõe lähedus , km 2-2,5 ja Kurepalu küla, Haaslava, km 7,5-8

Projekti lühikirjeldus:
Projekti eesmärk on päästa kevadrändel olevaid konni tuhandete kaupa maanteedel auto rataste all hukkumast, milleks kasutatakse vabatahtlike abi. Samuti soovitakse kahe aasta jooksul läbi laiapõhjalise teavituskampaania ning koolituste, info levitamise ja päästeaktsioonide luua kevadeti konnade aitamise traditsioon. Valmivad jaotusmaterjalid autojuhtidele, kus on kaardistatud konnade teeületuskohad ja umbkaudsed ajad, samuti juhised käitumiseks. Valmib ka juhendmaterjal konnade abistamiseks kevadrände ajal. Projekti tulemusel on oluliselt vähenenud konnade hukkumine kevadrände ajal ning tõusnud ühiskonna praegune väga madal teadlikkus konnadest ja nende tegemistest. Lõpp-eesmärk on saavutada olukord, kus maanteede planeerimisel on alati arvestatud ka teed ületavate loomadega ning parandada koostöövõimalusi ametkondade vahel.

Leave a Reply