ELS palub abi: Aita 10-kuune päästetud avariiohver koer Bella Mia jalule!

11.04.2012 Eesti Loomakaitse Selts (ELS) palub abi autoavarii tagajärjel viie luumurruga noore imearmsa koera operatsiooniravi ja pikaajalise järelravi kulude hüvitamiseks. ELSi poole pöördusid autoavarii tagajärjel raskeid luuumurde saanud koera operatsiooni...

11.04.2012

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) palub abi autoavarii tagajärjel viie luumurruga noore imearmsa koera operatsiooniravi ja pikaajalise järelravi kulude hüvitamiseks. ELSi poole pöördusid autoavarii tagajärjel raskeid luuumurde saanud koera operatsiooni ravikulude hüvitamiseks head inimesed, kes päästsid auto alla jäänud 10-kuuse Bella Mia. 

7. aprillil kella viie paiku sõitis Võrumaal, Meremäe vallas, Tobrova külas sõiduauto otsa tee peale jooksnud koerale. Kokkupõrget ja koera karjet kuulis pealt õnnetuspaiga lähedal viibinud perekond, kes tõttas koheselt südmuskohale.

Koer lamas liikumatult maas ja piinles suurtes valudes. Autojuhi sõnul oli ta eemalt koera näinud, kuid ei pidanud vajalikuks kiirust vähendada. Juhi peamine mure oli hoopiski auto parema esiratta juures olev porilapats, mis oli kokkupõrkel koeraga äärest veidi lahti tulnud. 

Õnnetust pealt kuulnud ja loomale appi tõtanud Merit ja tema tädi Heli suundusid koos võõra vigastatud loomaga Võru loomakliinikusse, kus tuvastati esmasel läbivaatlusel mõlema esikäpa luumurd ja tagumise käpa reieluumurd. Loomale tehti valuvaigistavad süstid ja pandi peale antibiootikumid. Koerake anti tagasi, sest kliinikusse polnud teda võimalik jätta ega ka operatsiooni teostada. Kuna tegu on noore ja elujõulise koeraga, ei soovitatud teda ka mitte mingil juhul magama panna.

Bella Mia päästnud inimesed võtsid ühendust omanikega, et teavitada juhtunust ja selgitada vajadust teostada loomaleesimesel võimalusel operatsioon. Koera omanikud, kellest üks on 80-aastane vanamemm ning teine tema poeg, olid sootuks ärritatud, et viga saanud koer arsti juurde viidi. Omanike hinnang  juhtunule oli ühene: „üks koer ees või taga“. Invaliidistunud looma nemad tagasi ei soovinud. Kuna omanikel puudus huvi oma koera edasise käekäigu osas, andsid nad kirjaliku kinnituse selle kohta, et loobuvad oma endise hoolealuse ravist ja õigusest tema elu üle otsustada. Bella Mia päästnud perekond otsustas võtta vigastatud koera enda hoole alla ning teha kõik võimaliku, et loomake saaks vajaliku ravi. 

Kuna mujalt operatsiooniabi polnud saada, siis pöördus Võrumaalt pärit perekond Tallinna Loomade Kiirabi poole. Täpsematel uuringutel selgus, et koeral oli ühtekokku 5 luumurdu (mõlema esikäpa kodarluu ja küünarluu murrud ning tagumise käpa reieluumurd). 10. aprillil teostati Dr. Valdeko Paaveli poolt Tallinna Loomade kiirabis koerale esimene raskeesikäppade operatsioon ja tagumise käpa reieluumurru operatsioon toimus 11. aprillil. Operatsioonide maksumus ulatub 1200 euroni.

Osaliselt on operatsiooniraha koos, kuid kuna tegu on väga suure summaga ning koer vajab pikaajalist järelravi ja erihoolitsust ning umbes kahe kuu pärast tuleb loomale teostada uus operatsioon paigaldatud plaatide ja kruvide eemaldamiseks, palub Eesti Loomakaitse Selts heade inimeste abi. Saadud annetuste eest saame tasuda päästetud noore koera operatsioonikulud ning pikaajalise järelravi. 

Eesti Loomakaitse Selts ootab annetusi kontodele SEB pangas 10002019856000 või Swedbankis 221041248998 märksõnaga „Bella Mia“.

Leave a Reply