ELS pressiteade: Märkame sõbrakuul ka oma lemmikloomi!

13.02.2012 Alanud on külm sõbrakuu ja Eesti Loomakaitse Seltsi uus kampaania. Teavituskampaania eesmärk on  kutsuda inimesi üles oma lemmikutel silma peal hoidma ning neid mitte hulkuma laskma. Seaduse järgi on...

13.02.2012

Alanud on külm sõbrakuu ja Eesti Loomakaitse Seltsi uus kampaania.

Teavituskampaania eesmärk on  kutsuda inimesi üles oma lemmikutel silma peal hoidma ning neid mitte hulkuma laskma. Seaduse järgi on kodust jooksma läinud koer või kass hulkuv loom ja selle eest võidakse loomaomanikku karistada rahalise trahviga. Hulkuma läinud loomad võivad olla ohtlikud nii inimestele kui ka teistele loomadele ja ka neid endid ähvardavad linnatänavatel ja maanteede ääres mitmed ohud: vigastuste saamine, autorataste all hukkumine, haigused jpm. Tihti jääb abivajav loom märkamatuks ja selle tõttu ei suudeta teda piisavalt kiiresti aidata.

Ka kõige ettevaatlikum loomaomanik võib kaotada oma lemmiku – isegi hästi koolitatud koer võib ootamatult ehmuda ning selle tõttu ebatavaliselt käituda. Ärevust võivad tekitada autotuled või –signaalid, inimeste hääled, ilutulestik, püssilasud jne. Kõik need helid tekitavad lemmikloomas (eriti võõras kohas viibides) hirmu ning pahatihti kutsuvad esile ettearvamatut käitumist.

Ootamatud olukorrad võivad loomadele saatuslikuks osutuda ning omanikele nii muret, rahalisi väljaminekuid kui ka pisaraid kaasa tuua.

Eesti Loomakaitse Selts tuletab meelde:

• ÄRA LASE OMA LEMMIKLOOMA HULKUMA JA ÄRA SEA TEMA ELU OHTU
• PÜHENDA OMA SÕBRALE ROHKEM AEGA JA TÄHELEPANU.
• ÄRA JÄTA TEDA HOOLETUSSE
• KOHTLE OMA LEMMIKUT KUI SÕPRA/PERELIIGET

Eesti Loomakaitse Selts soovib, et inimesed mõistaksid, et abi vajavaid loomi ja linde on palju ning oma panuse saab anda igaüks meist. Kutsume üles tähelepanelikkusele ja hoolivusele!  

NAUTIGE KOOS OMA SÕBRAGA TALVEAEGA!

Leave a Reply