ELS pressiteade: Vabatahtlikud korraldavad teist aastat järjest Taimetoidumessi

29.10.2012 Laupäeval, 3. novembril toimub Tallinnas, Tornimäe ärikeskuses Taimetoidumess 2012, kus esitletakse 100% taimseid toite ja toiduaineid. Baltimaade ainsat vegan messi korraldavad Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikud koostöös Eesti Vegan Seltsi...

29.10.2012

Laupäeval, 3. novembril toimub Tallinnas, Tornimäe ärikeskuses Taimetoidumess 2012, kus esitletakse 100% taimseid toite ja toiduaineid. Baltimaade ainsat vegan messi korraldavad Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikud koostöös Eesti Vegan Seltsi ja MTÜ Kuulikoduga.

“Kuna Eesti Loomakaitse Selts on aastaid kutsunud inimesi üles loomasõbralikumale tarbimisele ja soovitanud eelistada rohkem taimset toitu, siis otsustasime seda just sel viisil tutvustada,” selgitas Taimetoidumessi projektijuht Annika Lepp. “Kohapeal on kõigil võimalik maitsta ja osta taimseid hõrgutisi, tutvuda tootjate ja organisatsioonidega ning saada inspiratsiooni taimetoitude katsetamiseks,” lisas Lepp.

Messiala on külastajatele avatud kella 11st 16ni. Peale messi linastub Swissôteli seminariruumis maailmas palju tuntust kogunud dokumentaalfilm “Kahvliga skalpelli vastu”. Filmile järgneb vestlusring Tornimäe kohvikus Mamo, kus huviliste küsimustele vastavad toitumisnõustaja Rain Vainik, perearst Karmen Joller, kohvik Mamo perenaine Margit Härma, kokaraamatu “Toidud ainult taimedest” autor Loore Emilie Raav ja Eesti Loomakaitse Seltsi üldjuht Evelyn Valtin. Mess ning filmijärgne vestlusring on tasuta, pääse filmiseansile maksab 3 eurot.

2012.  aasta messile on registreerunud üle 30 osaleja Eestist, Soomest ja Rootsist.

Üritusele on õla alla pannud prestiižsed rahvusvahelised organisatsioonid The Vegan Society ja VegFund ning kodumaised Eesti Sojaliit, Miku Vegan Kohvik, Siwira Trading OÜ, Interaltus OÜ, Tornimäe Ärikeskus ja Swissôtel Tallinn.

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) on loomasõpru koondav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine, loomasõbraliku eluviisi edendamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Seltsil on Eestis ligi 600 liiget. Alates 2006. aastast on ELS Euroopa Liidu juures tegutseva lobbiorganisatsiooni Eurogroup for Animals liige.

Lisateave:
Annika Lepp
Taimetoidumessi projektijuht
E-post: annika.lepp@loomakaitse.ee
Tel: +372 55 165 64

Taimetoidumessi FB konto: https://www.facebook.com/veganfair
Taimetoidumessi reklaamvideo: http://www.youtube.com/watch?v=0INBPjpJCI0
Taimetoidumessi koduleht: http://www.taimetoidumess.ee

Leave a Reply