ELS teade: ELSi küsitluse tulemused: 2012. aasta kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu valitud

18.10.2012 Ülemaailmse loomade päeva raames valisid Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS-i) sõbrad 2012. aasta kõige loomasõbralikumaks avalikuks teoks Kasside Turvakodu hoogustunud tegevuse. Aasta loomavaenulikumaks teoks peetakse Lasnamäel ülespoodud noore koera juhtumit. Taoline...

18.10.2012

Ülemaailmse loomade päeva raames valisid Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS-i) sõbrad 2012. aasta kõige loomasõbralikumaks avalikuks teoks Kasside Turvakodu hoogustunud tegevuse. Aasta loomavaenulikumaks teoks peetakse Lasnamäel ülespoodud noore koera juhtumit.

Taoline ELSi poolt korraldatud küsitlus toimus juba 12. korda. Inimesed said internetiküsitlusel oma hääle anda 4. oktoobrist 17. oktoobrini.

Ülekaalukalt peeti aasta kõige loomasõbralikumaks avalikuks teoks MTÜ Kasside Turvakodu hoogustunud tegevust, mis kogus 70% ehk 547 häält. Tegu on heategevusliku vaid vabatahtlikkuse alusel tegutseva organisatsiooniga, mis abistab hätta sattunud ja hüljatud kasse juba 2004. aastast. Abivajavate kasside päästmise ja heaolu eest seisavad 10-15 vabatahtlikku. Tegutsemisaastate jooksul on abistatud tuhandeid kasse. ELS ja tema sõbrad tunnustavad Kasside Turvakodu vabatahtlikke eesotsas lauljatar Hanna Ildi ehk Hannahiga, kelle abiga on turvakodu tegevus käesoleval aastal märkimisväärselt hoogustunud. Hannah on üks turvakodukasside värvikate iseloomustuste ja lugude autoreid, samuti on Hannahi abiga tänaseks uue kodu leidnud sajad kassid. Tema eestvedamisel on hoogustunud ka Turvakodu Facebooki lehekülje tegevus, 17. oktoobri seisuga oli sel ligi 5700 fänni 
https://www.facebook.com/pages/MT%C3%9C-Kasside-Turvakodu/151912581536711?ref=ts&fref=ts 

ELS tunnustab Kasside Turvakodu vabatahtlikke aukirjaga.

Aasta kõige loomavaenulikumaks avalikuks teoks valiti juulis avalikkust jahmatanud võigas juhtum Tallinnas Lasnamäel jalutusrihmaga ülespoodud saksa lambakoera meenutavast koerast (39% ehk 215 häält). Koera leidis Narva maantee ja Mustakivi tee ristmiku juures olevalt tühermaalt juhuslik mööduja. Politsei alustas juhtunu osas kriminaalmenetlust, kuid paraku pole võika teo toimepanijat siiani tabatud. 

“Üllatuslikult oli tänavu kõige loomavaenulikuma teo puhul tulemus väga tasavägine: kui võigas tegu Lasnamäel kogus 39% häältest, siis Laitse kutsikavabriku juhtum sai 34 ja sigade väärkohtlemised 27% häältest,” märkis ELSi juhatuse liige Tania Selart. “Aga arusaadavalt on ju keeruline valida kõige loomasõbralikumat ja -vaenulikumat tegu. Meie ettevõtmise eesmärk on siiski tunnustada häid inimesi ja organisatsioone ning tuua esile ühiskonna murekohad,” ütles Selart.

Loomasõbralikuma teo valimisel osales 783 ja loomavaenulikuma teo valimisel 558 inimest. ELS tänab kõiki, kes internetihääletusel oma hääle andsid! Täpsemaid tulemusi saab näha siit: http://www.loomakaitse.ee/?p=1879

2011. aastal valiti kõige loomasõbralikumaks teoks lemmikloomatoidu tootja Nestlé Purina poolt tehtud annetus (25 tonni loomatoitu) Varjupaikade MTÜle. Kõige loomavaenulikumaks teoks valiti juhtum, kus Viljandimaal elava Ivo Veinkivi poolt puuris peetud noor koer nälga suri.  

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) on loomasõpru koondav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine, loomasõbraliku eluviisi edendamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Seltsil on üle Eesti ligi 550 liiget. Alates 2006. aastast on ELS Euroopa Liidu juures tegutseva lobbiorganisatsiooni Eurogroup for Animals liige. 

Lisateave:
Annika Lepp
E-post: annika.lepp@loomakaitse.ee
Tel: +372 5694 5773
www.loomakaitse.ee

Leave a Reply