ELS sai seadusliku õiguse väärkoheldud koera edaspidiseks hooldamiseks ja ülalpidamiseks

21.04.2012 17.aprillil ETV saates „Ringvaade“ kajastatud lugu http://etv.err.ee/index.php?05593527&video=3756 rääkis sellest, kuidas Eesti Loomakaitse Selts (ELS) läks anonüümselt laekunud vihje alusel kontrollima hooletusse jäetud koera olukorda. Kontrolli tulemusel selgus, et pikka aega väärkoheldud ja...

21.04.2012

17.aprillil ETV saates „Ringvaade“ kajastatud lugu http://etv.err.ee/index.php?05593527&video=3756 rääkis sellest, kuidas Eesti Loomakaitse Selts (ELS) läks anonüümselt laekunud vihje alusel kontrollima hooletusse jäetud koera olukorda.

Kontrolli tulemusel selgus, et pikka aega väärkoheldud ja valudes piinelnud ning alatoitumuses olev 5-aastane Jessi oli aheldatud köie otsa, mis oli loomale kasvanud nädalate jooksul naha alla ja tekitanud kaelapiirkonda sügavaid lõikehaavu. ELS toimetas väärkoheldud koera Loomade Kiirabi Kliinikusse, kus ta viibis ravil kolm ööpäeva. Praeguseks on vapper loomake ELSiga koostööd tegeva Koerakodu hoole all. Kuna omanikud nõudsid toona koera tagasi, siis tegi ELS avalduse Veterinaar- ja Toiduametile koera võõrandamiseks omanikelt. 

18. aprilli hommikul saabus ELSi avaldusele Harjumaa Veterinaarkekuse inspektorilt vastus, et koer Jessi omaniku juuresolekul on koostatud akt, milles ta loobub vabatahtlikult vigastatud koerast. Allikirjastatud aktiga kinnitab omanik, et tal pole võõrandamisele vastuväiteid.

Sellest tulenevalt on ELS saanud seadusliku õiguse koera edaspidiseks hooldamiseks ja ülalpidamiseks kuni uue omaniku leidmiseni. Enne koera täielikku paranemist, mis võtab hinnanguliselt aega natuke üle ühe kuu, jääb koer ELSi vastutuse alla. Jessiga seotud ravi- ja muud abistamiskulud (hetkeseisuga on kulusid tekkinud üle 350 euro) katab Eesti Loomakaitse Selts. Lisaks on ELSil plaanis koer kiipida, vaktsineerida ja kastreerida (protseduuride kulud ühtekokku ligikaudu 150 eurot).

Leave a Reply