ELS teade: Aitame koos Narva piirkonnas abivajavaid ja hüljatuid kasse!

12.03.2012 Eestis on loomapidamiskultuur madal ja kodutuid kasse väga palju, aga Ida-Virumaal tundub see probleem veelgi tõsisem olevat kui mujal. Maakonnas on kõigest üks väike Kohtla-Järve varjupaik, kuhu mahub vaid...

12.03.2012

Eestis on loomapidamiskultuur madal ja kodutuid kasse väga palju, aga Ida-Virumaal tundub see probleem veelgi tõsisem olevat kui mujal. Maakonnas on kõigest üks väike Kohtla-Järve varjupaik, kuhu mahub vaid mõnikümmend looma; suure piirkonna teenindamine käib üle jõu, rääkimata kõikidele kassidele uute kodude otsimisest.

Seetõttu on grupp loomi armastavaid inimesi juba 7 aastat Narva tänavatelt päästnud oma vahenditega kohalikke hulkuvaid ja hüljatuid kasse. Teotahtelised loomasõbrad on kassidele peavarju pakkunud, neid ravinud, steriliseerinud, sotsialiseerinud ja uued kodud otsinud. Kassid elavad abistajatel nii kodudes kui ka kasside hoiukodudeks kohandatud aiamajakestes.

Tänavalt on päästetud ja kodud leitud kümnetele kassidele, kellele on tehtud kõik veterinaarsed protseduurid: vajalik ravi, steriliseerimised, vaktsineerimised ja parasiiditõrjed. Samuti on aitajad soetanud oma kuludega toitu ja kassiliiva.

Kodutuid kasse on rohkem kui abistajad ja oma kulude eest ei jõuta hättasattunud loomi aidata.

Eesti Loomakaitse Selts ja Narva vabatahtlikud kutsuvad häid inimesi üles abistama Narva kasse ja võimalusel neid rahaliselt toetama.

Annetused kasside jaoks on oodatud Eesti Loomakaitse Seltsi pangakontodele SEB Pangas numbriga 10002019856000 või Swedbankis numbriga221041248998 märksõnaga „Aitan Narva kiisusid“. Annetatud raha eest on võimalus steriliseerida või kastreerida sealsetes  hoiukodudes elavaid mitmekümneid kasse ning aidata tänaval päästmist ootavaid loomi. Samuti vajavad kassid kiipe, vaktsineerimist, ravi,  parasiiditõrjeid jms.

Ühtlasi on oodatud toit, liiv, mänguasjad ja muu kassidele eluks vajalik. Annetused võib tuua Tallinnas asuvasse Kasside Turvakodusse aadressil Terase 14, kust organiseeritakse nende kohaletoimetamine Narva. Asjade annetamise soovi korral palume ühendust võtta aadressil: info[ät]kassideturvakodu.ee.

Alati on ka võimalus pakkuda kodu sealsetes hoiukodudes olevatele kassidele, kelle pilte näete siit:

http://www.kassideturvakodu.ee/photos.php?g2_itemId=184231.

Kiisude transport uude koju on võimalik üle Eesti kokkuleppel.

Iga väiksemgi abi on südamest teretulnud. Üheskoos suudame teha suure heateo Narva hüljatud kassidele.

 

Leave a Reply