ELS teade: Autolt löögi saanud ja vaagnaluu operatsioonist taastuv noor kass otsib hoiukodu!

30.05.2012 LISAINFO 04.06.12. Kordusviidil veterinaari juurde selgus, et kiisul on lisaks vaaganluumurrule selgroos vigastus, mille tõttu ei saaks ta ka peale võimalikku operatsiooni ise väljaheidete väljutamist kontrollida ja kunagi enam...

30.05.2012

LISAINFO 04.06.12. Kordusviidil veterinaari juurde selgus, et kiisul on lisaks vaaganluumurrule selgroos vigastus, mille tõttu ei saaks ta ka peale võimalikku operatsiooni ise väljaheidete väljutamist kontrollida ja kunagi enam ka neljale käpale taas tõusta. Tagakeha jääks halvatuks. Kiisu tuli kahjuks eutaneerida. Suur tänu kõigile, kes kiisule kaasa elasid, üleskutset jagasid ja omalt poolt toetasid!

Möödunud pühapäeva hilisõhtul saabus Eesti Loomakaitse Seltsile teade Järvamaalt leitud vigastatud kassi kohta, kes tõenäoliselt oli autolt löögi saanud, mille tulemusena oli looma tagakeha halvatud. Leidja sõidutas kassi veel samal öösel Tallinnasse Loomade Kiirabisse, kus läbivaatlusel tutvastati loomal vaagnaluumurd ja tiinus. Esmaspäeva hommikul teostati vaagnaluu operatsioon ja steriliseerimine ning pandi peale antibiootiline ravikuur ja valuvaigistid.

Hetkel on kiisu ELSi kontoris töötajate hoole all, kuid ta vajab hädasti esimesel võimalusel hoiukodu, sest taastumine võtab aega ja kontor ei ole selleks parim koht. Kiisu on veidi hirmunud ja pelglik, kuid kindlasti mitte metsik. Silitamisel käivitub isegi nurrumootor.

Kassi hoidmiseks anname vajadusel omalt poolt kaasa koerte näitusepuuri, transpordipuuri, vajalikke tarbeid ja toitu. ELS hüvitab kõik kassiga seonduvad ravikulud ning soovi korral ka transpordikulud ülevaatusele kliinikusse ja tagasi.

Kui sul on võimalus pakkuda kassile hoiukodu või koguni päris kodu, siis palume ühendust võtta numbril 555 62 606 või evelyn.valtin@loomakaitse.ee.

Kiisu operatsiooni ja taastumist on võimalik toetada annetades Eesti Loomakaitse Seltsi pangakontole SEB pangas 10002019856000 ja Swedbankis 221041248998 märksõnaga “Järvamaa kiisu”

 

 

 

 

Leave a Reply