ELS teade: Võigas leid Tartus – metskitse korjus tükeldati ja põletati

25.07.2012 Eesti Loomakaitse Seltsile (ELS) saabus 19. juuli hilisõhtul teade Tartu kesklinna lähistel leitud metskitse korjusest, mis oli tükeldatud ning põletamisjälgedega. Korjuse tükid olid laiali loobitud ning pea juurde asetatud...

25.07.2012

Eesti Loomakaitse Seltsile (ELS) saabus 19. juuli hilisõhtul teade Tartu kesklinna lähistel leitud metskitse korjusest, mis oli tükeldatud ning põletamisjälgedega. Korjuse tükid olid laiali loobitud ning pea juurde asetatud viinapudel. ELSile teate edastanud inimese sõnul oli lagunevast korjusest tulenev hais kaugele tunda.

Selts tegi politseile avalduse algatamaks menetlus võika teo tagamaade uurimiseks. Samuti edastati vastavasisuline teade keskkonnainspektsioonile. Uurimisorganitel tuleb välja selgitada, kas taoline teguviis (looma võimalik hukkamine, tükeldamine ja põletamine) on jahi- ning loomakaitseseadusega kooskõlas. 

ELS mõistab võimaliku tapmise ja korjuse rüvetamise täielikult hukka.

ELSile on seoses loomade surnukehade rüvetamisega varasemaltki teateid tulnud. Neist viimane saabus 2011. aasta oktoobris, mil Youtube`i oli eestlaste poolt üles riputatud kolmest videost koosnev seeria, milles noor tütarlaps riietab surnud kodurotti, mässib roti fooliumisse, pistab eri toiduainetesse ning loobib mööda tuba. Varasematel aastatel on Eestis loobitud ka seapäid, nülitud lemmikloomi ja põletatud siile.

Tapetud, väärkoheldud või muul viisil hätta sattunud loomadest saab teatada Eesti Loomakaitse Seltsile (ELS) numbril 5267117 või kirjutada seltsi meilile info@loomakaitse.ee

   

Leave a Reply