ELSi teade: Politsei alustas loomahülgaja suhtes väärteomenetlust

08.08.2012 Eesti Loomakaitse Selts sai 18. juulil teate Kohilas tiine kassi hülgamise kohta. Teate esitaja sõnul hülgas omanik kassi just tema tiinuse tõttu. Teadaolevalt on hülgajaks meesterahvas, kes on võtnud...

08.08.2012

Eesti Loomakaitse Selts sai 18. juulil teate Kohilas tiine kassi hülgamise kohta. Teate esitaja sõnul hülgas omanik kassi just tema tiinuse tõttu. Teadaolevalt on hülgajaks meesterahvas, kes on võtnud juba uue kassipoja. Endiselt keeldub ta aga tiine kassi eest hoolitsemast ja on ähvardanud kassi uputada.

Teataja võttis hüljatud kassi ajutiseks enda hoole alla ning Eesti Loomakaitse Seltsi toel toimetati kass kliinikusse läbivaatlusele ja steriliseerimisele.

Eesti Loomakaitse Selts tegi 21. juulil Rapla politseijaoskonnale avalduse looma suhtes toime pandud lubamatu teo asjaolude väljaselgitamiseks. 27. juulil teatati seltsile, et avalduse alusel alustati väärteomenetlus.

Loomakaitseseaduse kohaselt täiendavat hoolt vajava tiine kassi hülgamine, tema abitusse seisundisse jätmine, talle sellega välditavate füüsiliste ja vaimsete kannatuste põhjustamine ning samal ajal uue kassi võtmine näitavad, et kodanik ei ole võimeline kandma vastutust mistahes looma tervise ega heaolu eest.

Loomakaitseseaduse alusel on looma hülgamine või looma julm väärkohtlemine kriminaalkorras karistatav rahatrahvi või kuni aastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus kohaldada loomapidamisõiguse äravõtmist viieks aastaks.

Hulkuvatest ja hüljatud loomadest tuleks teavitada kohalikku omavalitsust, lähimat varjupaika või Eesti Loomakaitse Seltsi numbril 5267117.

Leave a Reply