Euroopa kodanikualgatusele „Lõpp loomkatsetele“ on kogutud juba rohkem kui 650 000 allkirja

Rohkem kui 650 000 Euroopa Liidu kodanikku on andnud veebis või paberil allkirja Euroopa kodanikualgatusele „Lõpp loomkatsetele“, mille eesmärgiks on lõpetada loomkatsed Euroopa Liidus põhjendades seda teaduslike tulemustega, mis näitavad loomkatsete...

Rohkem kui 650 000 Euroopa Liidu kodanikku on andnud veebis või paberil allkirja Euroopa kodanikualgatusele „Lõpp loomkatsetele“, mille eesmärgiks on lõpetada loomkatsed Euroopa Liidus põhjendades seda teaduslike tulemustega, mis näitavad loomkatsete nõrkust ja ohtu inimese tervisele. Kodanikualgatus peab koguma 1. novembriks miljon allkirja, et muutuda Euroopa Komisjoni jaoks seaduslikult siduvaks.

„Lõpp loomkatsetele“ Euroopa koordinaator Adriano Varrica sõnul tegutsevad komiteed ja 18 000 vabatahtlikku aktiivselt eesmärgi saavutamise nimel ja enam kui 100 valitsusvälist organisatsiooni üle Euroopa toetavad „Lõpp loomkatsetele“ algatust. „Seetõttu oleme kindlad, et „Lõpp loomkatsetele“ eesmärk saavutatakse 1. novembriks. Usume, et võime saavutada Eestile seatud eesmärgi, kus kolm organisatsiooni – Eesti Loomakaitse Selts, Loomade Nimel ja Kuulikodu – on valmis järgneva 50 päeva jooksul koguma Eestist viimased vajaminevad 3500 allkirja.“ Varrica selgitas, et vajaminevad miljon allkirja peaks sisaldama vähemalt 7 liikmesriigi kodanike allkirju ning kõigi 7 liikmesriigi puhul on nõutav minimaalne allakirjutanute arv, mis sõltub liikmesriigi rahvaarvust.

„Lõpp loomkatsetele“ komiteeliikmete ja teadlaste André Menache´i ja Gianni Tamino kinnitusel võib loomkatseid pidada ohtlikuks inimese tervisele ja keskkonnale. Samuti pidurdavad loomkatsed biomeditsiiniliste uuringute arengut ning takistavad uute tehnoloogiate kasutuselevõttu, mis võimaldavad odavamalt ja kiiremini saada palju usaldusväärsemaid ning põhjalikumaid andmeid. Teadlaste sõnul peab just seepärast Euroopa Liit muutma kehtivat seadusandlust ning kõrvaldama takistused edasliikumiseks.

Euroopa kodanikualgatus on Euroopa Liidu poolt sätestatud viis tagada, et Euroopa kodanikud saaksid otseselt osaleda EL-i seadusandlikes protsessides. Kui kogutakse 1 000 000 allkirja, muutub kodanikualgatus seaduslikult siduvaks ning Euroopa Komisjon on kohustatud kolme kuu jooksul seda analüüsima ja andma vastuse, mis meetmeid selles osas kasutatakse. „Vesi ja kanalisatsioon on inimõigus“ („Right to Water“) oli esimene Euroopa kodanikualgatus, millele koguti 1 000 000 allkirja ning see on olnud poliitiliselt väga edukas.

Eesti kodanikel on Euroopa Liidu kodanikualgatusele võimalik allkirja anda siin.

„Lõpp loomkatsetele“ eestikeelne kodulehekülg

Lisainfo:
Adriano Varrica
„Lõpp loomkatsetele“ Euroopa koordinaator
stopvivisection@stopvivisection.eu

Foto: Lush France 

Leave a Reply