Hääleta 2023. aasta loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu!

Juba 23. aastat järjest tähistab Eesti Loomakaitse Selts loomakaitsepäeva loomasõbralikuma ja –vaenulikuma tegude valimise väljakuulutamisega. Hääletada saavad kõik oktoobrikuu lõpuni. Loe loomasõbralikuma teo kandidaatide kohta: MTÜ Nähtamatud Loomad loomade heaolu...

Juba 23. aastat järjest tähistab Eesti Loomakaitse Selts loomakaitsepäeva loomasõbralikuma ja –vaenulikuma tegude valimise väljakuulutamisega. Hääletada saavad kõik oktoobrikuu lõpuni.

This poll is no longer accepting votes

Vali 2023. aasta loomasõbralikum tegu!

Loe loomasõbralikuma teo kandidaatide kohta:

  • MTÜ Nähtamatud loomad avalikustas puurikanade õõvastavad pidamistingimused

MTÜ Nähtamatud Loomad loomade heaolu spetsialist Mirjam Näkk maskeerus kolmes farmis kanatalitajaks, et veenduda, millise verehinnaga munad tegelikult Eesti tarbija toidulauale jõuavad.

Tänane ETV saade Pealtnägija tõi vaatajateni trööstitu loo kolmest munatootjast. Selle nimel võttis Mirjam ette riskantse vaatluse, mis paljastas kohutava julmuse puurikanade vastu.

„Mõned surnud kanad olid märkamatuks jäänud ja juba lagunesid,“ kirjeldas ta oma tööpäeva. Üks talumatuid hetki seostus tema jaoks päevaga tänavu märtsis, mil linnufarmi toodi 57 000 tibu. Suur osa neist tuli hukata, kuna olid külmumise tõttu juba poolsurnud. Nõnda pidid töötajd nad ükshaaval vastu toru surnuks lööma.

Allikas: https://lemmikloom.delfi.ee/artikkel/120233541/surnuks-taotud-tibud-uksteist-tapvad-kanad-loomakaitsjad-paljastasid-uskumatu-johkruse-eesti-farmides

  • Politseinikud päästsid auto järel lohisenud ja vigastatud koera

Harjumaal Ruila külas nägid liiklejad õõvastavat vaatepilti. Nimelt lohistas üks juht oma koera masina järel nagu jahukotti. Esmalt arvati, et koer on juba surnud, sest mingit vastupanu ta ei osutanud. Ka teised autojuhid andsid märku, et juht pidama jääks ning lõpuks masin peatuski. Uskumatu, aga raskelt vigastatud koer tõusis püsti ja suutis seista ilma kõrvalise abita mõnda aega isegi omal jalgeil.

Häirivast vaatepildist ja võimalikust loomapiinamisest anti teada ka häirekeskusele ning politseipatrull oli kohal loetud minutitega. Juht koos oma koeraga oli paraku juba lahkunud, kuid politseinikud leidsid nad naaberkülast üles, kirjutab Loomaveeb.

Taluhoovis juhatas vererada kuurini ja seal see õnnetu koerake jõuetult lebaski. Pererahva sõnul tulevat kohalik loomaarst kella seitsme paiku vigastusi üle vaatama. See jutt aga politseiametnikele ei sobinud, sest koer vajas abi nüüd ja kohe! Politseinikud tõstsid koera oma operatiivsõidukisse ja viisid ta kiiruga loomade kiirabi kliinikusse Mustamäel ning andsid seejärel üle Loomapäästegrupile, kes garanteeris ravikulude tasumise.

Allikas: https://lemmikloom.delfi.ee/artikkel/120223253/politseinikud-paastsid-auto-jarel-lohistatud-ja-raskelt-viga-saanud-noorukese-koera-elu

  • Poisid päästsid prügikasti visatud koduhiired

MTÜ Väikeste Loomade Abi jagas ehmatavat lugu kahest julmalt hüljatud hiirekesest, kelle elu päästsid 5. klassi poisid.

5. septembri pärastlõunal sai MTÜ Väikeste Loomade Abi ootamatu kõne, kus teatati, et punt Tallinna Arte gümnaasiumi 5C klassi poisse olid leidnud prügikastide peale «unustatud» karbi.

Lähemalt uurides avastasid poisid sealt seest elu: keegi oli imeväikse karbiga prügikasti peale jätnud kaks väikest ja valget hiirt. «Loomad olid seemneseguse kuhja peal ja praktiliselt roomasid karbis ringi, sest rohkem ruumi seal polnudki,» kirjeldas MTÜ vabatahtlik Facebooki postituses.

Poisid tõid poest hiirtele värsket porgandit ning jäid loomakest tublisti valvates MTÜ vabatahtlikku ootama. Praeguseks viibivad hiired hoiukodus ning nad on MTÜ vabatahtliku sõnul üllatavalt heas seisus, energilised ja pealtnäha tugeva tervise juures. 

Allikas: https://lemmik.postimees.ee/7849676/lapsed-leidsid-manguvaljaku-prugikasti-jaetud-karbist-midagi-vaga-ootamatut

This poll is no longer accepting votes

Vali 2023. aasta loomavaenulikum tegu!

Loe loomavaenulikuma teo kanditaatide kohta:

  • Eesti suurkanalad, kus linnud elavad õõvastavates tingimustes

Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad agent töötas pikka aega Eesti kolmes suuremas munatootmisfarmis ja tuli tagasi kaadrite ja tähelepanekutega, mis on ühtepidi õõvastavad, aga teisalt panevad ka küsima, kui sellised süsteemsed probleemid ja rikkumised on, siis kuidas ei märganud neid kõikvõimalikud ametlikud kontrollid. “Pealtnägija” videoloos on häirivaid kaadreid.

Tööstusliku munatootmise varjukülgedele tähelepanu juhtinud MTÜ Nähtamatud Loomad loomakaitsjad otsustasid aasta algul, et kampaaniatest ja pikettidest enam ei piisa ning otsustasid näidata tarbijatele Eesti puurikanade munade tootmist.

Nii võttis MTÜ sihikule Eesti kolm suuremat tootjat, kellelt tuleb 95 protsenti kodumaistest puurikanade munadest, ja saatsid oma agendi neisse tööle. Nad on küll varem lubanud farmidesse kaameraid, muu hulgas kolm aastat tagasi käis suurimas kanalas “Pealtnägija”, aga aktivistide sõnul pole see piisav, sest külalistele ja kontrollidele näidatakse ainult noori kanu ja korras ruume.

Nende munatootjate, kus loomakaitsja käis, põhisõnum on, et intensiivne loomapidamine ei näe alati ilus välja, aga ühtegi normi nemad rikkunud ei ole.

Allikas: https://lemmik.postimees.ee/7849676/lapsed-leidsid-manguvaljaku-prugikasti-jaetud-karbist-midagi-vaga-ootamatut

  • Poiss tappis kirvega siili ja varese

Eestimaa Loomakaitse Liit jagab sotsiaalmeedias postitust laste julmast veretööst Oisus, kus võikalt tapeti siil ja vares.

Videol on näha, kuidas poiss varest tiivast kisub, loobib ja lööb teda vastu äärekivi. Siis haarab ta juba kirve ja virutab sellega linnule. Siilist näib olevat justkui mingi post läbi, kui poiss looma jalast tirib.

Allikas: https://www.ohtuleht.ee/1086847/uskumatu-julmus-oisus-tappis-poiss-kirvega-siili-ja-varese

  • Pärnumaal seigelnud lehm ja vasikas lasti maha

Mais laudast plehku pannud ja Pärnumaal seigelnud lehm koos vasikaga lasti maha.

Surju laudast 15. mail pagenud lehm poegis vabaduses olles ja seikles koos vasikaga veel juulis Pärnumaal. OÜ Surju PMi farmi juhataja, kellele lehm kuulus, võttis ühendust põllumajandus- ja toiduameti (PTA) spetsialistiga ning küsis nõu, kuidas ta edasi toimima peaks. Tal soovitati kasutada uinutipüssi, et loomad tagasi koju tuua.

Allikas: https://www.postimees.ee/7832207/parnumaal-seigelnud-valge-lehm-ja-vasikas-lasti-maha

Leave a Reply