KOER JA BEEBI: Tervis ja hügieen

Lapse tervis on tema esimese kuue kuu jooksul kõige olulisem aeg- ta aeglaselt harjub oma keskkonnaga ning tal hakkab kujunema immuunsüsteem. Muidugi on väga armas vaadata kui lemmikloom väljendab oma...

Lapse tervis on tema esimese kuue kuu jooksul kõige olulisem aeg- ta aeglaselt harjub oma keskkonnaga ning tal hakkab kujunema immuunsüsteem. Muidugi on väga armas vaadata kui lemmikloom väljendab oma kiindumist lakkudes väikest ilmakodanikku, kuid alati tuleb olla ettevaatlik ning luua turvaline keskkond, et keegi kedagi ei nakataks. Järgnevas postituses tooksingi välja punktid mida võikski jälgida kui kodus on laps ja lemmikloom.

  1. Ära luba lapsel koera karvast tirida või tõmmata. Esiteks ei ole see lemmikloomale meeldiv ning teiseks võib ta last snäksata. Kuna lapse nahk on õrn, siis ka kõige õrnema snäksimisega võib tulla kriim ning läbi koera sülje võib see infektsiooni saada. Vanasõna, et “koera keel ravib kõik haavad terveks” ei  leia siinkohal tõendust. Kahjuks võib koeral olla igemete või hammaste haigused ning need bakterid kanduvad lapsele edasi läbi “haava”.
  2. Pese koeravoodit tihedalt ja vaheta see välja kord aastas. Koeravoodi kogub iga päev tolmu, mustust ja karvu. Kui koeravoodi on põrandal, siis kindlasti turnib ka laps selle otsas, võimalik, et isegi pikutab seal sees (meil on küll nii). Oluline on jälgida pidevalt voodi seisukorda ning käituda vastavalt. Kui ase on eemal lapse liikumisalast, siis ei pea nii tihedalt seda hooldama. 
  3. Pese oma koera. Uuringud on näidanud, et koera pesemine vähendab lemmiklooma karvas allergiat tekitava aine CanF1 levimist kuni 86%. Loe lisaks: Washing the dog reduces dog allergen levels, but the dog needs to be washed twice a week
  4. Toida koera eraldi ning alati tõsta kausid ülesse kui laps on liikvel. Sellel punktil on mitu põhjust. Esiteks koeral võib krõbinaid maha kukkuda ning enne kui laps võib ise suhu panna. Teiseks koeratoit ei ole lapsele hea 🙂 Kolmandaks, koer võib muutuda kurjaks kui väike inimene ohustab tema toitu (kehtib meie puhul)
  5. Ürita hoida koera ja lapse mänguasjad lahus. Omast käest tean, et seda on peaaegu võimatu teha. Laps on pigem huvitatud koera asjadest ja koer lapse. Soovitan aeg-ajalt mänguasju läbi pesta (nii lapse kui ka koera).
  6. Koer ei tohiks magada inimestega samas voodis. See punkt ei kehti kahjuks meie kohta sellepärast, et koer on kutsikast saadik meie voodis maganud. Laps see-eest magab oma toas oma voodis.
  7. Anna koerale korra kvartalis ussirohtu. Parem karta kui kahetseda. Seda on mulle soovitanud nii perearst kui ka loomaarst.
  8. Alati, alati pese enda ja lapse käsi! Alati tuleb käsi pesta kui oled (või laps) koera paitanud või tema järgi koristanud. Peab arvestama, et lapse käed liiguvad kogu aeg suhu ning kõik need bakterid kanduvad temale edasi.

Mõned punktid on võetud väga toredast artiklist: How to protect your baby from pet germs and worms

Related Posts
Leave a Reply