KOER JA BEEBI: Raseduse aeg

Paljud on öelnud, et loom saab aru kui inimene ootab last. Nii oli ka meil. Enne kui hakkan jõuan raseduseni, siis räägin teile natukene meie perekonna sünergiast. Koer võtab mind...

Paljud on öelnud, et loom saab aru kui inimene ootab last. Nii oli ka meil.

Enne kui hakkan jõuan raseduseni, siis räägin teile natukene meie perekonna sünergiast. Koer võtab mind ja minu Elukaaslast väga erinevalt ning ta teab täpselt kelle juurde mis teemadega pöörduda. Minu peamiste ülesannete hulka kuuluvad: koerapargis mängimine, arstivisiidid, küünte lõikamine, kaisutamine, korrale kutsumine, koertekoolis käimine ja harjutuste tegemine. Elukaaslase peamiste ülesannete hulka kuulub: müramine, kaisutamine, koerapargis mängimine, musitamine, võidu haukumine, pidev toidu nurumine ja selle salasöömine, oravate ja kasside tagaajamine. Võib öelda, et mina olen meie perekonnas karmima käega kui Elukaaslane ning Koer teab seda. Kui mina olen temaga üksi kodus, siis on meil vaikus ja kord aga kui elukaaslane saabub siis on meil lärm ja lõputu müramine. Ning selline ongi meie pere! Kuid üks asi oli meil ühine- tingimusteta armastus Koera vastu.

Augustis 2017 saime teada, et meie kolmeliikmeline perekond ootab lisa. See on meie esimene laps ning algne õnnetunne asendus kiiresti murega. Kuidas Beebi ja Koer tulevikus läbi saavad? Olen näinud neid armsaid koera ja beebi videosid ning minu suurimaks sooviks on, et meie peres oleks enam-vähem samamoodi. OK, nad ei pea kõrvuti ja kaisus magama, kuid Koer võiks teda mitte ära süüa esimene päev 🙂 Kuidas meie saaksime seda saavutada arvestades, et Koer on kolm aastat olnud meie perekonnas maailmanaba ning meie süü tõttu harjunud liigse “vabakasvatusega”? Samuti ei aidanud kaasa fakt, et koera kokkupuude lastega on minimaalne ning ega talle väga väikesed lapsed ei meeldi. Tema jaoks on lapsed ainult toredad sellepärast, et nad on piisavalt lühikesed, et saaks nende käest toitu varastada. Muidu Koerale see laste lõputu jooksmine ja karjumine ei meeldi. Kui lapsed on külas käinud, siis oleme alati pannud tema mänguasjakasti ja toidukausid kõrgemale, et tal ei tekiks ohutunnet, et keegi tema asju puudutaks.

Esimese ettevalmistava abinõuna hakkasime koostama nimekirja Koera käitumisest, mis vajaksid täiendamist enne Beebi tulekut. Kuna kuulekuskoolis täitusid kohad viie minutiga, siis pidime omal käel hakkama saama. Vaatasime youtube’i õppevideosid ning hakkasime aeglaselt meie Segasummasuvilasse korda looma.

Peamised murepunktid, mis vajasid “korrigeerimist” olid:

Kõik need punktid vajasid kindlat meelt, järjekindlus ning mis peamine: KANNATLIKKUST. Me ei saa eeldada, et Koer muutub üleöö, vaid pigem olla rõõmus iga väikese muudatuse üle. Kas me oleme lõpp-tulemusega rahul? Iga punkt paranes märgatavalt, kuid mitte piisavalt. See ei olnud Koera süü, vaid asi jäi pigem meie järjekindluse puudumise taha. Meie õnneks kuulis Laps piisavalt haukumist kõhus olles nii, et hetkel teda vali hääl või haukumine absoluutselt ei kõiguta.

Kui esimesel trimestril ei saanud Koer mitte midagi aru, siis kõhu suurenedes ka tema käitumine muutus. Kuidas? 

  1. Ta tahtis rohkem hellust kui kunagi varem.
  2. Ta hoidis Elukaaslase poole. Tekkis tunne nagu ta oleks juba mind maha kandnud ning nüüd üritas Elukaaslast veenda, et lähme koos maale elama- meil oleks niiiii lõbus koos!
  3. Ta oli ettevaatlikum minu ümber. Lõppes igasugune üleliigne hüppamine ning tormamine.
  4. Väljas jalutades hoidis ta minu ligi rohkem kui enne. Mulle tundus nagu ta kaitses meid veel rohkem.
  5. Ta aeglustas oma jalutamise tempot kuna nägi, et ka minu tempo aeglustus.
  6. Kõhu suurenedes ta aina rohkem vaatas seda ning vahest isegi asetas oma pea vastu kõhtu.
  7. Kui enne meeldis talle rohkem jalgade peal magada, siis nüüd oli ta aina rohkem kõhu ümber kaisus.

Järgmisel kuul kirjutan teile kuidas Beebi ja Koer esimest korda kohtusid ning kas meie suurim hirm sai teoks? (loe: kas Koer aktsepteeris uut pereliiget)

Lisalugemist koertest ja rasedusest:

Related Posts
Leave a Reply