Koera väärkohtlemine näitusel

Foto: www.mtv.fi 06.02 märkas ELSi kommunikatsioonijuht Eliisa Metsoja Facebooki grupis “Eesti Koerainimesed” videot looma väärkohtlemisest, mis leidis aset veebruari alguses toimuval koertenäitusel Eestis. Video postitaja oli Soome kodanik, kes oli...

Foto: www.mtv.fi

06.02 märkas ELSi kommunikatsioonijuht Eliisa Metsoja Facebooki grupis “Eesti Koerainimesed” videot looma väärkohtlemisest, mis leidis aset veebruari alguses toimuval koertenäitusel Eestis. Video postitaja oli Soome kodanik, kes oli üritusel pealtvaataja rollis.

ELSi otseabistamise juht Margit Midro pöördus korraldajate poole 07.02. Palusime selgitada olukorda ning uurisime, mida võeti olukorra lahendamiseks ette. Meile teatati, et korraldajani ei jõudnud varasemalt ühtegi pöördumist ning mitte keegi ei esitanud kaebust ka üritusel kohapeal. Kahjuks ka nemad nägid juhtunut hiljem sotsiaalmeedias. Teo toimepanemise hetkel ei viibinud saalis ühtegi kohtunikku, kellel oleks olnud võimalus koheselt sekkuda. Happy Dog meeskonnajuht Karlis Hallik lisas: “Kuna tegemist on Soome kultuuriruumist pärit Soome kodanikuga, siis tegeleb hetkel inetu vahejuhtumiga Soome Kennelliit. Meetmetest julgustame töötajaid ja osavõtjaid rohkem märkama ning koheselt teada andma sellisest käitumisest, mitte piirduma passiivse telefonfilmimisega.”

Antud video levis ka Soome meedias ning kuna tegemist on siiski Soome registris oleva koeraga ning ka Soome kodanikuga, tegeleb juhtumiga edasi Soome Kennelliit.

Juhtumis süüdistatav naine ise eitab oma süüd ning ei näe oma käitumises probleemi.  Soome meediale tunnistab naine, et on suur loomasõber ja koerakasvatajana on alati käitunud eetiliselt ning ei kujutanud ette milline see vaatepilt võib pealtvaatajatele välja paista. Naise sõnul on väga kahju, et keegi ei tulnud kohapeal midagi ütlema ega püüdnud lahendust leida, vaid lihtsalt levitati videot läbi sotsiaalmeedia.

“Looma sundimine talle üle jõu käivatele pingutustele on loomakaitseseaduse järgi lubamatu tegu ja ELS peab vajalikuks sellisel puhul kiirelt reageerida. Avalikus ruumis loomaga sobimatut käitumist tuleks pealtnägijatel tähele panna ja vajadusel koheselt olukorda sekkuda,” selgitab Margit Midro. Midro lisas, et videomaterjalid ja pildid on väga hea tõestusmaterjal, millest on kasu ka hiljem probleemile lahenduse leidmisel.

Lisa saab lugeda allolevast Soome uudisest: https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/suomalaisnainen-retuutti-nayttelykoiraa-kuin-markaa-rattia-julkaistu-video-synnytti-someraivon-en-ymmartanyt-milta-se-voi-ulkopuolisen-silmin-nayttaa/6759346#gs.6XxSgAs

Related Posts
Leave a Reply