KOKKUVÕTE: Eesti Loomakaitse Selts EU Cat & Dog Alliance konverentsil

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) koostööpartner EU Dog & Cat Alliance kutsus meid 7. septembril Brüsselisse, et osaleda Euroopa Parlamendis peetaval konverentsil – Better Regulation of the Online Sale of Pets: A...

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) koostööpartner EU Dog & Cat Alliance kutsus meid 7. septembril Brüsselisse, et osaleda Euroopa Parlamendis peetaval konverentsil – Better Regulation of the Online Sale of Pets: A Pawlitican Discussion. Meid esindas juhatuse liige Kaisa Kaljurand. Peamiselt arutati ühtse regulatsiooni loomist Euroopa Liidus, sest ainult niimoodi saame tagada lemmikloomale online ostu-müügil vajaliku turvalisuse. Samuti oli tal päeva jooksul viis kohtumist, et tutvustada ELSi kampaaniaid, juhtumeid, analüüsida peamisi murepunkte ning tutvustada meie tulevikuplaane.

Kellega kohtuti?

Proua Marietje Schaake on Hollandit esindav Euroopa Parlamendi saadik, keda Wall Street Journal on nimetanud: “kõige mõjukam poliitik Euroopas” ning CNNi poolt on tituleeritud kui “Hollandi tõusev staar”. Palusime, et kui Parlamenti tulevad loomade heaolu puudutavad küsimused, siis ta võtaks aega, et nendesse süveneda ja võimalusel neid ka toetada.

Ühine kohtumine koos EU Dog & Cat Allience’i esindaja Simona Lipstaite ning Euroopa Parlamendi saadiku Marju Lauristini nõuniku Liina Lugaga. Saime teada, et proua Lauristin on väga suur kasside armastaja olles ise mitme omanik. Väga kiideti meie ELSi “Kassid koju” kampaaniat!

Kaja Tael – EV erakorraline ja täievoliline suursaadik Euroopa Liidus. Saime teada, et Kaja Tael on väga suur koeraarmastaja, kelle süda kuulub hetkel tema varalahkunud koerale Taibule, kes oli saatkonnas püsielanik ja keda kõik töötajad ikka veel mäletavad.

Euroopa Parlamendi saadikul Indrek Tarandil on loomakaitse ning loodus väga südamelähedane kuuludes Euroopa Roheliste fraktsiooni. Samuti on ta olnud aastatel 2002-2003 Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht. Saadik Tarand soovitas Eesti Loomakaitse Seltsil alustada tihedamat koostööd Eesti Jahimeeste Seltsiga. Jutuajamine lõppes kerge intervjuuga tema kodus elavatest kodustatud siilidest, keda ta on terve suvi ülesse kasvatanud oma kodus.

Päev lõppes kohtumisega endise välisministri ning Küberkomisjoni GCSC esinaise Marina Kaljurannaga, kes oli juhtumisi Brüsselis samal päeval. Räägiti lemmikloomade online müügi küberturvalisusest ning kiibistamise kohustuslikuks muutmisest. Ei ole saladus, et proua Kaljuranna süda on alati kuulunud koertele.

Millest konverentsil räägiti?

Kasside ja koerte illegaalse online müügiga on hädas kõik Euroopa Liidu liikmesriigid. Väga hea oleks leida ühine süsteem, et vähendada nö “loomade musta turgu”. Eesti on IT-riik, kuid kahjuks on meil müügiportaale, kus puudub vajalik kontroll sellest MIS üles pannakse ja KES üles paneb. Lemmikloomad on tihti müügis kui esemed ning nende kohta avaldatakse ka valet informatsiooni just järgmistes punktides: tõug, kiibi olemasolu, vaktsineerimine, vanemad, vanus, päritolumaa. Kuigi väidetakse, et lemmikloomal on vajalikud passid, vaktsineerimised ja kiibid olemas, on seda väga raske kontrollida. Siinkohal kasutasime juhust ja teatasime ELSi plaanist alustada teavitustuskampaaniat kutsikavabrikutest, mille eesmärgiks on informeerida inimesi kutsikavabrikute olemasolust, kuidas neid ära tunda ning vajadusel meie poole pöörduda kui midagi kahtlustatakse. Me ei suuda modereerida müügiportaale, aga saame harida potentsiaalseid ostjaid võimalikest ohtudest.

Lemmikloomade kiipimise ja lemmikloomaregistrisse kandmine on vajalik. See on parim viis vältida hulkuvate kasside ja koerte probleemi. Samuti takistada ka lemmikloomavabrikute tegevust. Tänu kiibi olemasolule saadakse uitava või terviseprobleemidega looma leidmise korral kohe teada, kellega on tegemist ning kes on tema omanik.

Kõigile väga meeldis meie kampaania “Kassid koju”, kus me otsime täiskasvanud kassidele oma kodusid. Muidugi on kiisupojad armsad ja nunnud, kuid samamoodi on ka täiskasvanud kassid.

 

Päeva tegi erakordselt meeldivaks asjaolu, et kõik kiitsid Eesti Loomakaitse Seltsi tegevusi ja eesmärke ning see annab meile kindlasti tulevikuks indu juurde!

Suur aitäh Kaisale meid rahvusvaheliselt esindamast! 🙂

Meie reisi toetas: SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital

Related Posts