Loomafoorum: “Loomade elu peab olema väärikas.”

Pühapäeva kogunes mitmekesine seltskond Tiina Toometi ja Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) poolt kokku kutsutud Esimesele Sõltumatule Loomafoorumile. Foorumil osalejad kuulasid  ettekandeid ja paneeldiskussioone ning arutlesid koos esinejatega kuidas muuta loomakaitse...

Pühapäeva kogunes mitmekesine seltskond Tiina Toometi ja Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) poolt kokku kutsutud Esimesele Sõltumatule Loomafoorumile. Foorumil osalejad kuulasid  ettekandeid ja paneeldiskussioone ning arutlesid koos esinejatega kuidas muuta loomakaitse Eestis veelgi tõhusamaks.

Loomafoorum tuli kokku eesmärgiga ühendada loomadest hoolivad ja teotahtelised inimesed, kes oleksid edaspidi toeks loomakaitse organisatsioonidele ja panustaksid loomakaitse valdkonna arengusse. “Esimese Sõltumatu Loomafoorumi korraldamisega soovisin kokku tuua kõik loomadest hoolivad inimesed, kes võib olla igapäevaselt loomade kaitsega ei tegele, kuid kellel on valdkonda palju juurde anda,” lisas Tiina Toomet. Üritusel osales üle 100 inimese, kelle hulgas oli nii poliitikuid, eksperte, ametnikke ja lihtsalt loomasõpru.

Arutelul jõuti ühisele arusaamale, et loomade elu peab olema väärikas. Olulisel kohal on üldsuse arusaamade muutmine ja loomasõbraliku põlvkonna kasvatamine, kuid selle kõrval tuleb uuendada ka seadust ja tugevdada järelevalvet. “Esinejad ja osalejad leidsid,  et seaduses loomade käsitlemine vaid inimesele toodava kasu järgi on ajale jalgu jäänud.Loom ei ole inimese teenistuses olev objekt – ese, vara, toit, meelelahutus, vaid eraldiseisev indiviid,“ kommenteeris ELSi juhatuse liige Geit Karurahu. 

31% osalejatest leidis, et loomakaitseseadus tuleb muuta rangemaks ja 67%, et tõhustada tuleb loomakaitse järelevalvet. Lisaks küsiti loomafoorumil osavõtjatelt, kas Eestis oleks vaja loomade ombudsmani, neist 67% arvas, et selline positsioon on vajalik vaid kaks protsenti vastas eitavalt.

Esimese Sõltumatu Loomafoorumi kokku kutsujad planeerivad edasisi samme, kuidas olla abiks loomade õiguste eest seismisel ja valdkonna arendamisel. Loomafoorumil sai selgeks, et inimesi, kes sooviks kaasa rääkida ja mõtteid jagada ning loomade heaks midagi ära teha, leiab igast valdkonnast.

Ürituse toimumisele aitasid kaasa ja panid õla alla Fotografiska, Eesti Loomakaitse Selts, Tiina Toometi Kliinik, Virbac, Royal Canin, Dimedium, Magnum Veterinaaria ja Fairmus.

Pildid ürituselt – https://drive.google.com/drive/folders/1sl67mGmKMnAEFvNFdaZPuyusWB2OJMhF?usp=share_link

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Lisateave:

​Geit Karurahu

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

geit.karurahu@loomakaitse.ee

Telefon: +372 55505009 

Leave a Reply