Täna toimub Fotografiskas suur loomakaitse teemaline arutelu

Täna kogunevad Fotografiskas erinevad eksperdid, poliitikud ja ametnikud Esimesele Sõltumatule Loomafoorumile. Foorumile on tulemas sadakond loomasõpra. Loomafoorumi kutsusid kokku Tiina Toomet ja Eesti Loomakaitse Selts eesmärgiga ühendada loomadest hoolivad ja...

Täna kogunevad Fotografiskas erinevad eksperdid, poliitikud ja ametnikud Esimesele Sõltumatule Loomafoorumile. Foorumile on tulemas sadakond loomasõpra.

Loomafoorumi kutsusid kokku Tiina Toomet ja Eesti Loomakaitse Selts eesmärgiga ühendada loomadest hoolivad ja teotahtelised inimesed, kes oleksid edaspidi toeks loomakaitse organisatsioonidele ja panustaksid loomakaitse valdkonna arengusse. “Näeme, et on vaja senisest enam tõsta inimeste teadlikkust liigipärasest heaolust ning seista selle eest, et uus põlvkond kasvaks loomasõbralikus vaimus. Soovime, et tulevikus ei oleks vaja üha rangemate seadustega inimesi ohjata ja suunata, vaid et loomade heaolu on meie kõigi jaoks loomulik väärtus,“ lisas foorumi idee autor Tiina Toomet.

Esimesel Sõltumatul Loomafoorum keskendub kolmele hetkel päevakorras olevale teemale:

1. Eesti Loomakaitse seaduse uuendamine, mis ootab meie kõigi mõtteid;

2. Loomakaitse alase järelvalve tugevdamine ja suurema selguse loomine;

3. Seadusloome terasem ja erapooletum jälgimine, selleks võiks luua loomade

ombudsmani ametikoha.

“Loodame, et Loomafoorumist kasvab välja töörühm erinevatest ekspertidest, kes on valmis loomakaitse organisatsioonide tegevust nõu ja jõuga toetama. Loomakaitsjana näen, et see tuleks valdkonnale kasuks,” lisas ELSi juhatuse liige Geit Karurahu. 

Päeva alustame ülevaatega Eesti Loomakaitse Seltsi ajaloost, mille annavad Tiina Toomet, Mati Kaal, Tiit Maran ja Evelyn Valtin. Lisaks räägib Tuul Sepp loomade õigustest ja Anneli Valgmaa loomakaitseseadusest Eestis. Päeva teises pooles annab ülevaate loomakaitsest Euroopas Marina Kaljurand ning saadikute lubadustest loomadele Geit Karurahu ja Farištamo Eller. Loomafoorumi lõpetab paneeldiskusioon teemal “Mida vajab loomakaitse Eestis, et muutuda veelgi tõhusamaks?”. Paneelis osalevad Tuul Sepp, Anneli Valgmaa, Geit Karurahu, Helmen Kütt, Mario Kadastik ja Kadri Kullman.

Ürituse toimumisele on kaasa aidanud ja õla alla pannud Fotografiska, Eesti Loomakaitse Selts, Tiina Toometi Kliinik, Virbac, Royal Canin, Dimedium, Magnum Veterinaaria ja Fairmus.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Lisateave:

​Geit Karurahu

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

geit.karurahu@loomakaitse.ee

Leave a Reply