ÜHISAVALDUS: Loomakaitseorganisatsioonid kutsuvad toidutootjaid üles avalikustama tootmisvõtteid

  Eesti Loomakaitse Selts, Loomade Nimel, loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja Nähtamatud Loomad on seisukohal, et elusate loomade prügina käitlemine on julm ning näitab üles erilist hoolimatust elusolendite suhtes. Talleggi...

 

Eesti Loomakaitse Selts, Loomade Nimel, loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja Nähtamatud Loomad on seisukohal, et elusate loomade prügina käitlemine on julm ning näitab üles erilist hoolimatust elusolendite suhtes.

Talleggi haudejaama juures prügikasti surema jäetud tibude juhtum on EV loomakaitseseaduse jäme rikkumine ja leidnud ühiskonnas palju vastukaja. Loomakaitseorganisatsioonid tänavad kodanikke, kes vastava vihje organisatsioonidele edastasid ja leiavad, et ettevõtted, kes on seepeale oma tootmises toimuvat läbipaistvalt kajastanud, on toiminud tarbija suhtes õiglaselt.

Leiame, et inimesed peaksid üksikasjalikumalt teadma, millised on seosed intensiivpõllumajanduses peetavate loomade heaolu ja poest hangitava toote vahel.

Loomasõbralik tarbimine tähendab, et oma tarbimisega ei põhjustata teistele olenditele kannatusi. Nii broilereid kui munakanu peetakse ebaloomulikes tingimustes eesmärgiga nad võimalikult kiiresti maksimaalse kasumi eesmärgil maha müüa.

Meie ise valime oma toidu ning selle kasvatus- ja hukkamisviisid. Tarbijatena saame otsustada, kas eelistame suurfarmide või väiketalunike toodangut, kas vähendame või loobume lihast, munast, piimast. Ettevõtjad pakuvad seda, mida tarbijad soovivad, sest iga ost on tellimus järgmiseks samasuguseks.

Kutsume üles toiduga tegelevaid ettevõtteid avalikustama oma tarneahelat ning tootmisviise, et igaüks saaks osturiiuli ees teha teadliku valiku.

Eesti Loomakaitse Selts
Loomade Nimel
Loomus
Nähtamatud Loomad

Lisainfo:
Eesti Loomakaitse Selts
Liisa-Indra Pajuste
liisaindra@loomakaitse.ee
5527367

Loomade Nimel
Anita Jürson
anita@loomadenimel.ee
53880533

Loomus
Annika Lepp
annika@loomus.ee
5516564

Nähtamatud Loomad
Kristina Mering
kristina.mering@nahtamatudloomad.ee
53026886

Related Posts